Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen basszusgitárt ajánlotok?

Milyen basszusgitárt ajánlotok?

Figyelt kérdés

-kezdő vagyok, bár ha ez számít, akkor 2 éve szólógitáron játszom

-balkezes vagyok

-ha veszek egy jobbkezeset, akkor gondolom át kell majd húroznom, de a pánttal mi lesz(a kis pöckökkel, amire akasztom)?

-használhatom hozzá a régi erősítőmet, vagy vegyek egy basszusgitár erősítőt?

- 40-45ezrem lenne a gitárra, ha nem kell erősítő


köszi


2011. márc. 21. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Cort/Squier-t vegyél, bár ehhez még egy kis gyűjtögetned kellene. 50-ért már van Cort.

Bal kezest vegyél, ez az áthúrozás nem pálya.

Venned kell basszuserősítőt, a régit szétcsesznék a mély hangok napok alatt.

2011. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kicsit*
2011. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint:


-Balkezes gitárt vegyél, mert bonyolult egy jobbkezeset balkezesként használni, arról nem beszélve, hogy bizonyos gitároknál szarul is néz ki


- Új basszusgitár erősítő kell, a régit maximum nagyon kis hangerőn szabadna használni, mert a hangszóró membrán tönkremehet


- A balkezes gitárok egyébként drágábbak kicsit, tehát én azt javaslom, hogy először elég csak a gitár majd később vegyél hozzá erősítőt


- Az is számít, hogy 2 éve szólógitáron játszol, -bár nem tudom milyen szinten vagy- nagyon sok szólógitáros basszusgitározni is tud, mivel hasonló a két hangszer nagyon.

2011. márc. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

lenne még egy kérdésem: milyen márkát kerüljek és melyek a jobbak?

2011. márc. 21. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:
ennyiért egyértelműen Cortot érdemes venni, azok a legjobbak olcsón, persze vannak kivételek.
2011. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyiből a helyedben Ibanezt vennék aktív elektronikával használtan, de ha használtan veszed kell egy kis rálátás a dolgokra, hogy teljesen tisztába legyél azzal, hogy mit veszel és, hogy ne verjenek át. Szerintem a Cort-ok nagyon csúnyák de ez ízlés kérdése...
2011. márc. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kerüld eL: Johnson Bartolini pick up És gyenge Jazz bass utánzatok 10000- ekért Ha csöves volt a gitár erősítőd akkor vegyél basst de ha ha sima tranyos akkor maradhat!
2011. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!