Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek? (Kérdésed túl...

Szerintetek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Balkezes vagyok és megszeretnék tanulni gitározni. Jobbkezes gitárral is megtanulhatok, lehet valami hátrányom belőle vagy inkább balkezes gitárt vegyek?
2011. febr. 27. 22:14
 1/9 bumbi02 ***** válasza:
meg lehet tanulni ugy mintha jobb kezes lennél.. balkezesek általába vagy balkezes gitáron tanulnak, vagy egy jobb kezest, áthúroznak balkezesre és "fejtetőre forditva" jáccanak rajta, vagy pedig alapból jobbkezesként kezded tanulni.. szerintem ebből az a legkönnyebb hogyha balkezes gitárt veszel..
2011. febr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Daweee000 ***** válasza:
Balkezes vagyok, baloson tanulok, ismerem a hátrányait, ennek ellenére azt mondom, hogy fogj egy gitárt, és amelyik irányba "dől" a nyak neked reflexből, azon tanulj, mert lehet hogy több a lehetőség ha jobbkezesen játszol, de hogyha baloson jobban kézre esik, jobban meg tudsz tanulni, akkor nem kérdés hogy baloson kezdj. Egyébként ismerek olyat, aki amúgy balos, és jobboson tanult meg egész korrektül, de olyat is aki olyan balos, hogy kézbe nem tud venni egy jobbos gitárt. Egyéni preferencia kérdése.
2011. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Thurston ***** válasza:
Én balkezes vagyok, és jobboson tanultam. Cseppet sem volt kényelmetlen soha. Sőt, ha azt veszem előnnyel is járt, mert balkezesen is ugyanúgy tudok játszani, mint jobbkezesen. Bár nem tudom, hogy ez mennyire általános vagy gyakori. (De unokaöcsémmel is hasonló a helyzet.)
2011. febr. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Daweee000 ***** válasza:
Akkor te szerencsésebb vagy. Külön megtanultál jobb-és balkézen is? Nem érzel semmi különbséget? Nem megy jobban egyik kezeddel a pengetés pl mint a másikkal? Az életben mennyire vagy balkezes? Nem lehet hogy valamilyen szinten kétkezes vagy?
2011. febr. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Thurston ***** válasza:

Megtanultam jobbkezesen, és balkezesen ugyanolyan szinten megy. (Csak pár percig szokatlan, ha balkezes kerül a kezembe.)

Egyébként írni is tudok mindkét kezemmel ugyanúgy, de annak szerintem megint az az oka, hogy balkezes vagyok, de jobbkezesnek neveltek az oskolában.

Aztán franc tudja, lehet, hogy kétkezes vagyok. Kétbalkezes. Mert egyébként zongorán és gitáron kívül mindenhez irreálisan béna vagyok.

2011. febr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Mert egyébként zongorán és gitáron kívül mindenhez irreálisan béna vagyok."


Akkor valoban az a legvaloszinubb, hogy balkezes vagy, de jobbkezezeshez szoktal hozza. Ez eredmenyezhet ugyetlenseget. A zeneleshez meg egyszeruen tobb erzeked van, mint mashoz.


Kedves kerdezo, te meg fogj a kezedbe egy gitart, es donts el, hogy melyik kezeddel jon termeszetesebben a pengetes, es melyikkel a nyak tartasa.

2011. febr. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Daweee000 ***** válasza:

Furcsa, én úgy gondolom hogy ha másik kézzel akarok játszani, akkor azt ugyanúgy be kéne edzenem, mert ok, hogy tudom mit kell csinálnom, de a másik kéz alapból nem áll rá. (1-2 hétig próbálkoztam jobbkezesen mikor lesérültem - nem sok sikerrel) De hogyha zongorázol is, lehet az megerősítette, biztosabbá tette a jobb kezedet is. Nem tudom. Különös.


Egyébként pont most az előbb olvastam hogy Gary Moore is balkezes volt alapból.

2011. febr. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Soha nem volt még gitár a kezemben. Viszont mikor elképzelem magam gitárral vagy épp léggitározok akkor mindig a jobb kezemmel pengetek. Ez most akkor hogy van?
2011. febr. 28. 14:53
 9/9 Thurston ***** válasza:
Ha jobb kézzel jön a pengetés, akkor jobbkezes gitár kell.
2011. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!