Zenon kérdése:
Egy ritmus gitárosnak is kell tudni szólót játszania?
Figyelt kérdés
Ahhoz,hogy valaki szép dalt szerezzen,muszáj technikás játékot felmutatnia és betanulnia egy csomó akkordot?
Én nem akarok skálákat tanulni meg hasonlók,inkább igyekszem ösztönszerűen dallamokat keresni.Nem akarok egy dalt sem betanulni más együttesektől,mert attól még nem leszek valódi gitáros,ez nem művészet.Inkább saját ötleteim által tanulok,és ismerkedem ezzel a gyönyörű hangszerrel.Nekem sokkal nagyobb öröm,ha saját magam jövök rá a dolgokra.Aztán vagy lesz belőlem gitáros vagy nem.
2011. febr. 27. 21:38
1/4 Daweee000 válasza:
Szólózni nem muszáj, de azért jó, ha nem csak power chordokat tudsz, plusz a skálaismeret segít lefektetni az alapokat, hogy adott hangnemben mit szabad játszani, és mit nem, hogy a dallamhoz tudd, hogy milyen akkordok lehetségesek, szerintem egy alapvető zeneelméleti ismeretanyag nem árt, hogy levetkőzd a zenei korlátokat, különben hacsak nem születtél zseninek, kb csak össze vissza fogsz tudni játszani, az pedig hosszútávon nem túl élvezetes. Egyébként kitűnő a hozzáállásod, de a modern skálarendszerek újra-felfedezését a helyedben megspórolnám :D Olvasgasd a gitariskola.hu-t, merülj el az elméletben, aztán szabad a pálya, a lehetőségek határtalanok lesznek.
2/4 Thurston válasza:
Eléggé szimpatikus a hozzáállásod. A sok magolás valóban inkább csak jó sportemberré tesz, mint jó művésszé. Így lehet, hogy több ideig fog tartani, mire eljutsz odáig, hogy akármilyen bonyolult alapra ráimprózz, de feltehetően sokkal egyedibb stílust fogsz kialakítani rövidebb időn belűl. A kedvenc zenészeim kilencven százaléka autodidakta.
3/4 Thurston válasza:
"hacsak nem születtél zseninek"
Baromira nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy magadtól is ki tudd találni, hogy milyen alapra mi hangzik jól. Minimális dallamérzék kell hozzá mindössze.
4/4 anonim válasza:
Mostanság mindenki azzal jön, hogy nekem abszolút hallásom van. Pedig én tudom, hogy nincs. Úgy van ez mint az emberi hang. Ha sokszor hallunk valakit, egy idő után megismerjük a hangszínéről, beszédstílusáról, stb, és meg tudjuk nevezni. Ha én tudom, hogy hogyan szól egy maj13-as akkord, akkor felismerem és tudom is használni. Ugyanez van a hangokkal. Ha fejben tudom, hogy mit szeretnék játszani, és tudom, hogy melyik hangot hol kell lefogni, akkor tök mindegy, követem-e a skálát vagy sem. Persze azért elő szoktam venni az elméleti dolgokat is, hogy valamennyire képben legyek, de nem az alapján játszom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!