Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet könnyen megtanulni...

Hogy lehet könnyen megtanulni lefogni a barrét?

Figyelt kérdés

Igazából csak Az F akkordra lenne szükségem. De nagyon kicsi kezem van.

Nincs valami "kéztorna" erre vagy valamilyen módszer?

Köszi :DDD


2011. febr. 26. 20:39
 1/4 Daweee000 ***** válasza:

Nyomni kell sokat :D Nem sok variáció van, arra figyelj hogy a hüvelykujjadat jól tartsd, és ne fájduljon meg 3mp után. Nekem ez volt eleinte a problémám (autodidakta tanultam, nem mondta senki, hogy kéne) de sikerült kijavítani, és a mutatóujjam is kellőképpen megerősödött.

Egyébként próbáld meg kicsit föl-le mozgatni az ujjad, megtalálni a pozíciót ahol a te egyedi anatómiáddal minden hang a lehető legkisebb erőbefektetéssel megszólal.

Leckék:

[link]

[link] (videót nézd elsősorban)

[link] (szintén, valsz. ugyanazt mondja mint az előzőben :D)

2011. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az F volt a legnehezebb. Egy bő hétig azon küzködtem, hogy egyáltalán lefogjam úgy, hogy az összes húr megszólaljon. Sokat kell erősödnie az ujjaidnak és a markodnak, hogy jól működjön.


Ha nagyon nem megy a barre F, átmenetileg fogd le valamelyik alternatív módon erről a videóról:

http://www.youtube.com/watch?v=ecPzu9sTKbo

2011. febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. febr. 27. 15:44
 4/4 anonim válasza:
Évekig csak úgy tudtam lefogni az F akkordot, hogy a felső négy húron egy-egy ujjal. De azért próbálgattam, egyszer csak sikerült. Nem csak az F-dúr miatt fontos, hanem a barrés moll akkordokat semmi más módon nem tudnám megfelelően megszólaltatni. (fiszm., gm,)
2011. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!