Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy kezdőnek elektromos...

Egy kezdőnek elektromos gitáron vagy basszgitáron lenne jobb kezdenie melyikel lehet jobban megtanulni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, hangsúlyozom, hogy ez csak magánvélemény, de van egy olyan sejtésem, hogy basszusgitáron jobban lehet megtanulni BASSZUSGITÁROZNI, elektromos gitáron meg jobban meg tudsz tanulni GITÁROZNI.

Legalábbis én így csináltam. Ezért azt javaslom, hogy egy kezdő azon kezdje, amelyiken meg akar tanulni játszani. Lehet őrültségnek hangzik.

2011. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elektromos gitáron. Ha azon megtanulsz, utána a basszus, és az akusztikus sem okoz majd túl nagy nehézséget. Fordítva már annyira nem igaz.
2011. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát neharagudj, de ez egy atomnagy hülyeség. Megtnaulhat játszani elektromos gitáron, basszusgitáron utána összefogja szarni magát ha egyszerre három hangot akar lefogni, arról nem is beszélve, hogy basszgitáron még ott van a slap, és a tapping is telejsen másként működik (nehezebben). Klasszikusgitáron meg ott van a szólamok és kíséretek felbontása, amit feltehetően szintén nem elektromos gitáron fog megtanulni.


Elég nagy igénytelenségre vall, ha valaki azt gondolja, hogy ennek a három hangszernek bármi köze van a másikhoz, illetve ha egyiken tud játszani, akkor már a másik kettőn is...

Mert ha te azt mondod, hogy elektromso gitár után jól fog menni a basszus, akkor csak arra tudok gondolni, hogy elektromos gitáron emgtanultál négyakkordos punkdalokat kvintezgetni, és akkor ugyanazt el tudod játszani basszgitáron, fél percenként váltva egy hangot.

2011. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy az elektromos után 4 basszusgitáron fog egyszerre játszani.


Azt mondtam, hogy az elektromos gitár után könnyebb a basszusgitár, mint a basszusgitár után az elektromos. És ez így van, mondhatsz bármit. Fizkailag persze megterhelőbb lesz, de az kit érdekel, 1 hét alatt megszokja az ember, meg az ujjai.

2011. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tetszik ez a hangnem. Megkérdezhetném, hány európai turnén vagy túl, hogy ilyen merészen ítélgetsz, és feszegeted a négy kvintes, punk-szar tudásom? Pont az ilyen hülye gyökerek miatt nincs normális magyarországi zenész, mint te, mert valaki neked egyszer aztmondta, hogy minden a klasszikus gitárra épül, és ha nem azon kezded, akkor el se kezdd. Típikusan az a fajta vagy, nekem meg ez a megállapításom, reflektálva az alaptalan kritikádra, az igényességemmel kapcsolatban. Puff.
2011. febr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezzel végülis azt magyaráztad el, hogy mindkettőn húrokat kell pengetni, csak az elektromos gitáron több van, így a basszgitár könnyebb lesz. Ez meg a legalapvetőbb dolog. Semmi ennél távolabbmenő közük nicns egymáshoz ezeknek a hangszereknek.


Az európai turnék meg nem tudom hogyan jönnek ide, de egyébként véletlenül már volt egy európai turném (egy atomratyi metálzenekarral), viszont többször léptem fel önálló fellépőként izlandon, japánban, norvégiában, de még malajziában. Jazz-dalszerzést tanultam egyébként, és három évig éltem hollandiában, ahova Vanessa Lann kortárs zeneszerző hívott meg, hogy tőle tanuljak. Illetve japánban és ausztráliában is többször vettem részt kísérleti zenével foglalkozó fesztiválok szervezésében, Otomo Yoshihidével, és hasonló érdekeltségű emberekkel.


Nem igazán látom át ugyan még mindig, hogy mindennek mi köze van a vitához. Még mindig erősen úgy látom, hogy semmi értelme annak, amit mondassz. Azt sem tudom, hogy a klasszikus gitár hogyan jött ide, mivel pont azt magyaráztam, hogy ezek mind telejsen más hangszerek, így kitalálhattad volna, hogy véleményem szeritn az is baromság, hogy klasszikuson kell kezdeni. (Gyűlölöm ezt a hozzáállást, nem is tudom ki találta ki, mert én zenetanulmányaim során soha nem hallottam ilyesmiről.)


És nem, nem azt mondtam, hogy te vagy igénytelen, csak azt, hogy aki azt mondja, hogy az elektromos gitár utánkönnyebb basszgitározni, arról azt feltételezem, hogy faék egyszerűségű zenét játszik. Mert csak a legalapabb dolgokban van hasonlóság ak ét hangszer között. De ennyi erővel meg ugyanolyan könnyű basszgitár után gitározni... Mert igen, akkor meg az akkordokkal lezs nehézség, viszont a basszgitár nyakam iatt sokkal virtuózabb módon fog mozogni az ujjad az elektromos gitár nyakán.

2011. febr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De amúgy komolyan. :'D

Azt magyarázom, hogy ezek más hangszerek, másként kell kezelni őket, erre azzal jössz, hogy én az a fajta vagyok, aki szerint klasszikussal kell kedzeni. Hát ezen majd beszartam.

2011. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azon szarok majd' be, hogy nem esik le, direkt húzom az agyad. Tudom hogy nem azt mondtad, épp olyan értelmetlen ez az egész, mint ahogy te reflektálsz, és nem is vagyok hajlandó visszanézni erre a "topic"-ra többet.
2011. febr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!