Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ajánlanátok jó Hard Rock,...

Ajánlanátok jó Hard Rock, progresszív rock és ehhez hasonló zenekarokat? Lentebb bővebben.

Figyelt kérdés

Eddigi nagy kedvenc a Rush, Lord. Most hallgattam meg Krokusnak pár számát, eszméletlenül jó! Dream Theatherért nem ugrálok annyira, de elhallgatom.


Imádom még Jethro Tullt, AC/DC-t, Joe Satrianit, Hoboékat Bill Kapitánnyal. Szeretem ha nem hétköznapi az éneklési stílusa az énekesnek, és a hangját sem lehet összetéveszteni senki máséval...még véletlenül sem:)

Előny az is, ha mondanivalója is akad a bandának.


Légyszives írjatok ezekhez hasonló stílusú zenekarokat! Fiatal jó zenekarok vannak ilyen stílusban?


Hard és prog rock forever!

Köszönöm!


2011. febr. 8. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
prog rockra ajánlom az Omega olyan számait (nem a petróleumlámpa, gyöngyhajú lány...)
2011. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nem hétköznapi vokálért ittvan ez:

http://www.youtube.com/watch?v=FukeNR1ydOA

mitch hangja eltéveszthetetlen még a hörgős vokálok közt is.

és ha nem is szereted a keményebb metalt, szerintem ez tetszeni fog, ez is prog

http://www.youtube.com/watch?v=sPcRew0qUR4

2011. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Isten Háta Mögött zenekar. Én személy szerint utálom, de az progresszív rock. Egyik leghíresebb pedig a Tool zenekar.
2011. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az IHM elég jó hazai progrock. Ajánlom Kátai Tamás munkásságát is tanulmányozásra.

A Tool egyébként inkább progresszív post-metál. De lehet vele próbálkozni, mert totál zsír.

Ami a Jethro Tull-ra hasonlít, csak szerintem sokkal jobb: Camel.

Na meg King Crimson, ami eléggé alap.

Em. Meg a Porcupine Tree-vel is próbálkozhatsz.

2011. febr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Suicide SIlence egyébként szerintem abszolút nem előremutató. A Contortionist már sokkal inkább, de ha progresszív durvametál, akkor Opeth és Cynic.
2011. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Daweee000 ***** válasza:
73%

A nagy öregekből néhány: Guns n Roses, Aerosmith, Led Zeppelin, Van Halen, KISS, Rolling Stones, Mr Big, Hendrix, Black Sabbath, stb

Progresszívre pedig Pink Floyd.

Ha szereted a Satriani féle instrumentális gitárvirtuózokat, ajánlom Steve Vai, Malmsteen, Paul Gilbert munkásságt.

2011. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

az előttem válaszolók közül csupán egy ember mondott igazi progrock és hard rock zenekarokat! akik ma csinálják már nagyon műlyi. De még én is mondok párat!

Deep Purple, UFO (attól is a Prince Kajuku), régebbi P.Mobil, régebbi Bergendy és V'motorock, Az első Korál lemez, P.Box, Tűzkerék, Taurus, The Animals, The Clash - nek a London Caééing című lemeze is belefér még, The Yardbirds, Primus, a korai Incubus, Living Colour, Emerson Lake and Palmer, Rare Bird, Pink Floyd, After Crying,

2012. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hétköznapi énekesért:Yes

Ezen kívül Genesis,Deep Purple,Uriah Heep,King Crimson

Emerson,Lake &Palmer


A Jethro Tull-t én is imádom

2013. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Yes
2022. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!