Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mivel helyettesíthetném az F...

Mivel helyettesíthetném az F akkordot?

Figyelt kérdés

tudnáto kajánlani az F helyett valami hasonlóan hangzó akkordot mert a többi még megyeget de ezt egyszerűen nem bírom normálisan lefogni. itt a példa ahová helyettesíteni kéne valamit:


C Am F G

A börtön ablakában, hova nem süt be a nap,

C Am F G

Az évek tovaszállnak, mint egy múló pillanat.

C Am F G

Ragyogón süt a nap és szikrázik a fény,

C Am F G

Csak a szívem szomorú, ha rád gondolok én;

C

Szeretlek én,



(most tanulgatom a gitározás rejtelmeit)


2009. febr. 6. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

hihetetlen, hogy ezt írod! éppen ma próbálgattam ugyanezt a dalt... sajnos az a tapasztalat, hogy meg kell tanulni. nem egyszerű a barrés lefogás, de ha megtanulod, nagyon hasznos lesz. pl ugyanebbena dalban az F után a G-t is le tudod fogni barréval, ha 2 bunddal előrébb csúsztatsz. kényelmesebb a váltás. ezenkívül rengeteg dalban benne van, és szép akkord is, nem biztos, hogy mindegyikben lehet helyettesíteni, hogy jól hangozzék. ajánlanám ezt az oldalt, nagyon jól elmagyarázza, hogyan gyakorold. innen tanultam meg én is, most már, ha kicsit lassan is, de megszólal!

[link]

2009. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2009. febr. 6. 23:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ezt a számot G Em C D akkordokkal játszom. Ez volt az első dal, amit megtanultam. Az F csak jóval később jött, és a mai napig nehezen megy.
2009. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ezt a dalt F helyett Dm-al játszom
2009. szept. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!