Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Beethoven - Für Elise kotta...

Kitsi ~ neko. kérdése:

Beethoven - Für Elise kotta kellene, de honnan? Olyan kellene ahol meg vannak jelölve a CDEF etc hangok is.

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi, de ha nem tudsz kotátt olvasni, akkor minek neked kotta?
2011. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

A kottában benne van az összes hang :)

Vedd ki könyvtárból, fénymásold le, és írd alá a hangokat. Más kérdés, hogy ha zongorázni akarsz, inkább tanulj meg kottát olvasni, nem olyan nehéz.

2011. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok, emberek -.- Kössz amúgy h pazaroltátok az időtöket h leírjátok a semmit. Most így télleg tudok gyakorolni, kössz. -.-
2011. jan. 30. 21:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Én meg zenetanár vagyok, bocsi, és a Für Elise marhára nem kezdőknek való. Ballagj be egy kottaboltba, és vegyél Zongoraiskola I-II-t. Abban az is benne van, hogy melyik hangot hogy írják, és hol találod a zongorán.


Valamint nem ártana még a zongorázás előtt megismerkedni a kottaírással-olvasással, hogy ne legyél zenei analfabéta...

2011. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A zene nem csak abból áll, hogy lejátszod é kész...a Für Elise-hez kell legalább 2 éves gyakorlat...
2011. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
http://www.youtube.com/watch?src_vid=I16mgHHoJsk&annotation_.. ezt találtam és hát nekem ez igy nagyon tetszik,én is elkezdtem megtanulni! Nem kell túlzott képesités hozzá:) kezdő amatőröknek mint nekem óriási segitség!! Ha már tárgytalan is érdemes megnézni. :D
2011. okt. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bocsi! de nem értek egyet mert én 2 hónapja tanulom betűkottával iskola mellet 5.osztályos vagyok és tudom . a kottát nem tudom leolvasni mégis megtanultam!!!
2014. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha már minden áron meg akarod tanulni, akkor szerintem ne a videóból tanuld meg. Az egy nulla e téten. Megnéztem és ember legyen a talpán, aki az egészet eltudja játszani tökéletesen az alapján. Ha még mindig olyan kottát keresel ami megvan jel, sokáig keresgélhetsz. Vagy beírod a Google-képekbe, és lesz egy csomó rossz minőségi vacak, ami nem olyan és nem is az, de legalább lesz valami. Vagy megszerzed a zongoraiskola 1-2-t. Megtanulod az alapokat, és ha véletlenül egy zeneboltban veszed meg akkor én egy-két kötet szolfézskönyvet is vennék a helyedben. (Én a Dobszay László félét ajánlom). Na ez után ha felvennéd magad félállású zenetanárnak és miden nap gyakorolnád a muzsikálást, már talán eltudnád játszani. (A Für Elise tényleg nehéz, pláne ha csak általánosban tanultál zenét. Bár még így is kéne tudnod az ábécés hangokat és a szolmizálást kívülről. Meg a módosítójelekről: a békről, a keresztekről is tanulhattál egy s mást. Ha valami előjegyzés, Dúr esetleg mollról is szó volt, tedd össze a két kezed hogy ilyenről tanultál. Én tanultam róluk általánosban, persze az is igaz, hogy még külön zenét is tanultam.) Ha ezt nem tanultad meg, akkor sincs baj, mert van egy félállású tanárod.
2014. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!