Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehetnék jobb zenész?

Hogy lehetnék jobb zenész?

Figyelt kérdés
1,5 éve gitározom, de eléggé ilyen hétvégi gitárosnak érzem magam :D, és nem tudom hogy hogyan lehetnék átlagosan jobb zenész, nem csak gitáros. Szeretném jobban hallani a zenét, jobban érteni, és megérteni hogy mit játszok. Nem tudom, hogy ez lehetséges-e egyedül, mert ugye van a zenesuli meg hogy most tanuljunk elméletet nagyon, meg ez a szabály az a szabály... Ez jó önmagában, csak néha úgy érzem hogy emiatt elfelejteném hogy a zene a hallgatásról szól, nem arról hogy hány oldal elméletet tanulok, máskor meg úgy vagyok vele hogy huhh kéne meg biztos jó, tanuljunk kőkemény elméletet :D! Amúgy magamtól tanultam eddig. Igazából nem ezt akarom csinálni, csak a hobbim ez, de akkor is jó lenne mindig jobbnak lenni :). Lehet magadtól fejlődni, hogy jobb zenész legyél? Ha igen hogy? 18/F
2011. jan. 26. 18:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a jazz meg a swing a kedvenc zeném :D
2011. jan. 26. 18:12
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak gyakorlás kérdése az egész.

Én úgy szoktam gyakorolni, hogy olyan számokat próbálok eljátszani, amik még rosszul mennek. Ha több próbálkozás után sikerül hibátlanul eljátszanom egy ilyen számot, akkor a jövőben egyre gyakrabban, majd előbb utóbb mindig menni fog. És máris jobb zenész lettem.

2011. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 AnonymusAnonymus ***** válasza:

"Lehet magadtól fejlődni, hogy jobb zenész legyél? Ha igen hogy?" - Szerintem igen is, meg nem is. Tanár mindenképpen kell hozzá, mégpedig azért, hogy átadja Neked a tapasztalatát.

"Szeretném jobban hallani a zenét, jobban érteni, és megérteni hogy mit játszok." - Válassz olyan darabot,ami a hangulatodhoz illik, és akkor jól át tudod érezni a darab értelmét. :)

Én speciel 3 éve gitározom tanárnál, zeneiskolában, és túl vagyok 2 gitártáboron (amit ajánlok Neked :D), 2 versenyen (az egyik ma volt), és még belátásban van nyári szünet végéig 1 budapesti verseny, és 1 gitártábor. :)

"... van a zenesuli meg hogy most tanuljunk elméletet nagyon, meg ez a szabály az a szabály... Ez jó önmagában, csak néha úgy érzem hogy emiatt elfelejteném hogy a zene a hallgatásról szól, nem arról hogy hány oldal elméletet tanulok, máskor meg úgy vagyok vele hogy huhh kéne meg biztos jó, tanuljunk kőkemény elméletet :D!" - Kell az elmélet! :)

2011. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy tanár KELL. A legeredetibb, legegyedibb zenéket szinte mindig olyan arcok írják, akik nem tanultak zenélni senkitől. Mert sokkal kevésbé jellemzik a játékukat más gondolatai.


Ha eleget játszol, akkor úgyis tudni fogod mindenféle szabály nélkül, hogy melyik bundhoz kell nyúlni melyik hangért, onnantól kezdve pedig már minden eszközöd megvan a maximális önkifejezéshez.


Szerintem a legjobban úgy tudsz egyre jobb zenésszá válni, hogy a kedvenceidtől tanulsz. Ergo megpróbálod maximálisan tudatosítani a számaikat, hogy mit miért csinálnak szerinted. Meg persze hogy hogyan. EMellett viszont próbálj is meg elvonatkoztatni tőlük, mindig valami olyasmit csinálni, amihez hasonlót még nem hallottál. Például.


De én túlságosan free-jazz oárti vagyok. Így talán nem teljesen hiteles, amit írok. Hm.

2011. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Bármennyire is közhelynek számít, ez majdnem mindenkinél tuti módszer. Ahhoz pedig, hogy valaki zenében gondolkodjon, több idő kell, vagy zseninek kell születni. Tanárral lehet, hogy gyorsabban megy. Én soha nem jártam.Tanuld meg az elméletet is, ha szükségesnek érzed, de ne vidd túlzásba. Improvizálás közben úgysem fogod akkordonként váltogatni a skálákat. Vagy, ha igen, abban nem sok élvezet lesz. A skálák arra jók, hogy el tudj indulni, aztán idővel úgyis rááll a kezed a megfelelő hangokra. Persze csak akkor, ha a fejedben hallod azt, amit le szeretnél játszani. Ez a lényege az egésznek....
2011. jan. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 AnonymusAnonymus ***** válasza:

Nem olvastad végig, hogy mit írtam, drága... -.-

Azt írtam, hogy tanár kell, hogy átadja a tapasztalatát. Nem muszáj annak mindennap foglalkoznia veled, csak ismerni kéne mondjuk egy gitárosnak, hogy mi a bund, meg hogy milyen eszközök vannak egy gitárhoz, stb. Ezt mondjuk a netről is meg lehet nézni, de élőben sokkal jobb, mikor elmagyarázza, megmutatja. A dinamikát sem nagyon tudod egyedül megtalálni...

2011. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem a te hozzászólásodra reagáltam, csak leírtam a véleményemet a kérdésre. Relatív, hogy mi a megfelelő út. Én a gitár előtt 20 évig zongoráztam, sok gitárossal dolgoztam, ezért alapból nem úgy álltam a gitárhoz, mint aki még soha nem zenélt. Én azt mondom, ha valaki úgy érzi, hogy tanárra van szüksége, akkor keressen magának egyet.
2011. jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 AnonymusAnonymus ***** válasza:
Ok.
2011. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!