Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A gitározással lehet még a...

A gitározással lehet még a mostani világban kezdeni valamit?

Figyelt kérdés
Van még gitárosokra igény?
2011. jan. 24. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gitáros nélkül nyilván nem lehet gitárszólót tenni a zenébe. Hegedülni is sokan tanulnak, az meg aztán tényleg nem egy mainstream hangszer. Az embernek van egy értékrendje és ízlése, jobb esetben annak próbál megfelelni. Engem ostorozhatnának is, akkor sem tudnék pld. Lady Gagát hallgatni.
2011. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Mondjuk nem tudom hogy a francba lett idahozva Lady Gaga.

Meg a hegedűs hasonlat is rossz. Méghozzá azért, mert aki megtanul rendesen hegedűlni, az rettentő könnyen bekerülhet bármilyen szimfónikus zenekarba, és tényleges hivatásként űzheti a zenélést, nagyon jó pénzért. Gitárral is meg lehet ezt csinálni, ha klaszsikus gitáron játszol, klaszsikus zenét.


De amúgy persze ha jó a hozzáállásod, folyamatosan fejlődsz, akkor telejsen reális, hogy megélj belőle egyszer. De itt megint el kell választani a mainstream és az underground dolgokat. Például én itthon teljességgel ismeretlen vagyok, nem is nagyon szoktam itthon, meg nyugatra küldözgetni a zenéimet, mivel nem populáris műfajban dolgozom (többek között gitárral). Ellenben sikerült műfajon belűl olyan arcokat találnom japánban és skandináviában, akiknek hála egész jó pénzt tudok keresni évi 12-15 fellépéssel.

Populáris zenével viszont inkább csak itthon fogsz befutni feltehetően, és ebben az esetben többet számít a szerencse, mint a tehetség, ami azért megnehezíti a dolgot.

2011. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja még valami: nem árt, ha több műfajban is képzed magadat, hiszen klasszikus zenén kívül is lehetsz jó koncertgitáros, akit hívnak ide-oda zenélni, de soha nem lesz olyan fix helyed és neved, mint klasszikus vonalon.
2011. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Lady Gaga onnan jött, hogy a "mostani világban". A kérdező nyilván arra célzott, hogy a média által nyomatott zenék jelentős része nem gitár alapú. A hegedűt pedig arra értettem, hogy attól még játszhat valaki akármilyen hangszeren, ha az tetszik neki. 20 éve csinálom, és ez idő alatt megtanultam, hogy zenéből megélni csak nagyon keveseknek adatik meg. Ha pedig valaki csak azt látja maga előtt, hamar ki fog ábrándulni az egészből.
2011. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a zenéből való megélhetést hazánkra értettem. Külföldön nyilván több a lehetőség.
2011. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ha pedig valaki csak azt látja maga előtt, hamar ki fog ábrándulni az egészből."


Ez kétségtelen.


Amúgy ja, azt nem igazán vágom, hogy itthon milyen a helyzet. Azért ism ondtam, hogy végülis olyan oszágokban, ahol ilyen erős a nyugati popzene hatása, ott rengeteg szerencsére van szükség.


Amúgy a Lady Gaga hasonlatot ofc értettem, csak szerintem hülyeség. A popzenék többsége (ha nézed egy darabig az MTV műsörát mondjuk) még mindig inkább gitáralapú. Azt meg mondjuk tényleg nem értem, hogy a szintetizátoros zeéről miért rögtön a lédigaga ugrott be, amikor vanank jó szintialapú zenék is. Szóval ezért éreztem ezt nem idevalónak.

2011. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem meg mindig az volt a véleményem, hogy olyan hangszeren zenélj, olyan dalokat írj, vagy olyan zenekarban játssz ami közel áll hozzád, amit szívből szeretsz. A zene az érzésekről szól ezért csak akkor foglalkozz vele, ha úgy érzed ezt akarod csinálni. És majd alakul valahogy... nem pedig azért, hogy én híres meg gazdag akarok lenni ebből. Persze ha gondolod megalapíthatod a következő KISS-t és akkor "kezdhetsz a gitárral valamit"= milliomos leszel
2011. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nem akarok híres lenni. Csak, ha megtehetném, hogy a szívemre hallgassak és azt csinálhassam, amit igazán szeretek, akkor a zenéléssel foglalkoznék.
2011. jan. 24. 19:09
 9/11 bumbi02 ***** válasza:
az a baj hogy akkor tudsz zenélésből meg is élni hogyha már befutsz, hires leszel, de hiresnek pedig csak populáris klisékkel lehet lenni.. manapság.. nagyon nehéz befutni egy olyan jellegü zenével mint mondjuk Hobo, vagy Pokolgép, Piramis.. mert a jelenlegi "divat-izlés" a "nyárvannimádlak, tél lett mer itt hagytál"- sémájú zenéket tudja csak befogadni..
2011. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én már csak annyit tennék hozzá, hogy semmi bajom az elektronikus zenével, hiszen a mai napig azzal foglalkozom elsősorban. De attól még Lady Gagát nem szeretem.
2011. jan. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!