Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A 30y mely számaiban van szó...

A 30y mely számaiban van szó Beck Zoli édesapjáról, esetleg róla, csak apa szerepben?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2011. jan. 15. 19:55
1 2
 1/18 anonim válasza:
ezt keresem én is hetek óta!
2011. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

na, akkor már ketten vagyunk.

Egyébként nem tudom, hogy tudok-e neked segíteni, mert pl.: a cipeld helyettem, rajzszöggel középre, rubikernő c. számukban vannak sorok az édesapjáról.

Én csak ezeket ismerem.

2011. jan. 15. 20:43
 3/18 anonim ***** válasza:

Engem inkább az érdekelne, hogy él-e az apukája?


Egyébként ilyen még a 'Felhő csorog'.


Plusz még egy ilyen számot ismerek, igaz ott Zoli csak gityózik, nem tudom, a dalszöveghez mennyi köze van: Anonym Project - Barátokat figyelő.

2011. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Na, ez meg a másik...


Egyébként köszönöm, nagyon!

2011. febr. 4. 18:49
 5/18 anonim ***** válasza:

Az apukája tudomásom szerint már sajnos nem él! :(

Egypár ilyen szám:

Azt hittem érdemes-ez elég ismert számuk

Dajkák meséje-egyik nagy kedvencem

Kutyák meg emberek-ebben is van némi utalás az apa szerepre: "Felnőttél anyának, gyerekünk van készen

Boldogan utána, rettegve előtte

Májfoltos öregnek akarok maradni"

Öltöztetnéd megint-Egyszerűen nagyszerű :)

Ajánlanák még egy feldolgozást is: a Kextől Család című dal 30Y feldolgozásban.

Valami csodálatos és emberfeletti ahogy érezni lehet hogy Zoli hogy átéli a dalt! Papa zomgorajátéka előtt 3-szor megemelem a képzeletbeli kalapom! :D

Szem nem marad szárazon! :)

Egyébként - nemcsak a szövegekből- észre lehet venni, hogy nem lehetett valami felhőtlen a kapcsolatuk.

Egyik kritikában olvastam:"Beck Zoltán szövegvilágából mostanra teljesen eltűnt a súlyos apakomplexus" Ez így van! Most már ő az apa a szövegekben!

Ha van valami kérdésed nyugodtan írj!

Remélem tudtam segíteni! :)

2011. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Naygon-nagyon köszönöm ezt a bő választ!:):)

Én is olvastam egy interjúban, hogy a legújabb albumukon már egyáltalán nem, vagy csak igen néha van szó az édesapjáról.

2011. febr. 12. 21:37
 7/18 anonim ***** válasza:

OFF: hát, szerintem ezek az "apakomplexusos" számok pedig simán kenterbe verik mondjuk a bogozd kit meg a többieket (persze azok se rosszak)...mondjuk tegyük hozzá, hogy mikor apukám meghalt, hetekig állandóan mp3mal és félig becsukott szemmel 'éltem', és asszem' egy életre megjegyeztem, hogy "Apa fogja a vállam, hogy kelj fel

És látod rohanunk apával kéz a kézben

Úgy ahogy volt, mint a mesében..."


és az a durva hogy ezt is meg a "barátokat figyelő"-t is azon a napon találtam, mikor meghalt...teljesen véletlenül. :( amúgy ha már itt tartunk engem is valami hasonló komplexus fűz hozzá, soha nem volt felhőtlen a kapcsolatunk....szóval abszolút érdekelne a téma, ha tud róla vki valamit...

2011. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, kedves előző válaszoló.

Nekem is - akárcsak neked - meghalt apukám másfél évvel ezelőtt. Úgy érzem, Beck Zoli szövegei azok, amelyekkel leginkább ki tudom fejezni, amit iránta éreztem.

2011. febr. 16. 22:22
 9/18 anonim ***** válasza:

Beck Zolinak még él az édesapja! Bocsi a félreinformálásért!

Nem rég láttam egy videót amiben említi!

http://www.youtube.com/watch?v=50gE_ug9n1o 2:33-

Nekem hála' Isten él még apukám, de az itt felsorolt dalok közül akármelyiket hallgatom nagyon fura érzés jár körül! Olyan amit semmilyen más ilyen témájú dalnál nem tudok érezni, csak a Beck Zoli dalainál!

(még a Kerticsap című számában is említi az apukáját)

"és apu hőssé lesz még újra átszínez mindent amit ő látott hozzárak, hiányzott..."

2011. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon-nagyon köszönöm, sokat segítettél!
2011. ápr. 10. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!