Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongoran ritmus es dallam...

Zongoran ritmus es dallam szinkronban, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28 eves srac vagyok es nemreg kezdtem el foglalkozni a zongorazassal egy szintetizatoron probalkozom onerobol tanulni. A kotta olvasas mar nagyjabol megy a dallamot is tudom kottabol jatszani,azonban a ritmust es a dallamot egyutt semmikeppen sem. Nem tudom a figyelmemet egyszerre ket helyre osztani. Tud esetleg valaki valamilyen modszert amivel konnyebben tanulhatnek?

Zongora tanarhoz nem szeretnek menni mivel kulfoldon elek es csak hobbi szinten szeretnek megtanulni zongorazni. Esetleg tud valaki olyan tanito kottat ami pont ilyen celra valo?

Koszonom elore is!


2011. jan. 13. 12:47
 1/7 sweet clementine válasza:

Bartók - Mikrokozmosz, vagy Zongoraiskola I.


Bár nem értem, hogy nem tudod összehozni a kettőt... így hogy fog menni a jobb meg a bal kéz összehangolása? Nem rosszból mondom, csak ilyet még sose hallottam.

2011. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy en nem fejeztem ki magam erthetoen. :) Tehat nem tudok valahogy figyelni egyszerre a ket sorra a kottaban,es megosztani a figyelmemet a ket kezre. Tehat valahogy meg kellene tanulnom egy nagyon egyszeru kottabol ezt es akkor gondolom menne a tobbi is.
2011. jan. 13. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is valami ilyesmio a gondom..........(sorry az offért)............
2011. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ömm.. kezdd egy kézzel lejátszható darabokkal!

és persze, a "kétkezeseknél" mindig külön-külön gyakorold, csak aztán egybe, mikor már mennek!

2011. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyakorold sokat.

Egy dolog, hogy el tudsz valamit játszani. Egy másik, hogy már szinte oda se kell rá figyelned játék közben.

2011. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sweet clementine válasza:

Ja, így értem! :) Akkor továbbra is a fent írt kottákat tudom ajánlani, itt találni fogsz unisono-t (mindkét kéz ugyanazt játsza), egyszerű, majd egyre bonyolodó szólamokat.

No, és ami a legfontosabb; gyakorolj sokat, akkor is, ha már a pokolba kívánod az egészet, mert meglesz az eredménye! :)

2011. jan. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Először tanuld meg alaposan a ritmust játszani. Nagyon jól be kell gyakorolni, majd folyamatosan hozzá lehet adni a dallamot is... Amikor már nagyon jól megy, szinte oda sem kell figyelned majd, mert nálam általában úgy van, hogy a nagyon jó darab adja a ritmusát... na ez béna megfogalmazás volt, de remélem azért érted. :)


jah, és sok szerencsét és sok sikert :)

2011. márc. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!