Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért poén fikázni a rappereket?

Miért poén fikázni a rappereket?

Figyelt kérdés

Állandóan azt olvasom a hungarista kérdésekben,hogy a rapperek milyen szánalmasak,nincs stílusuk,fehérnigger,füves,mindjá leesik róla a gatya.

Az utcán is néha kedve támad valakinek megjegyzést tenni a lógó nadrágomra.Ez miben akadályoz titeket?Talán nem tetszik,hogy mást is látni az utcán mint Metallica pólós meg fehér fűzőjű bakancsos embereket?

Múltkor meg elkezdi 1 rocker,hogy el sem tudná magát képzelni rappernek.Meg hallgatná akkor az Akont meg a 50Centet meg Lil Wayne-t.Na arról nem is mondok semmit,h ez a három kis csicska nem rapper.És ezek alapján skatujáznak.Ráadásul a fullcap is tömegviselet lett a kedves emók körében,rapperként nem veszek fel ilyet e miatt és még fuxot se hordok.Becsületes ember vagyok nem gengszter akármennyire is nehéz elhinni.Miért van ez?


2010. dec. 30. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam. Szerintem azért, mert a rap még fiatal, rock azért már van pár évtizede. Általában akkor fogadnak el egy stílust, mikor az első generáció felnő.
2010. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetően az a különbség a rapperek és rockerek öltözködésében, hogy míg a rockerek keménynek akarnak tűnni, addig a rapperek trógernek. Talán azért tesznek megjegyzéseket a külsődre, mert sikeresen elérted ezt a célt.


A ritmusra pofázás meg akkor se lenne igazán zene, ha valamilyen mélyebb tartalom is volna a szövegben

2010. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszik eggyesek h a rapperek drogoznak meg lövöldöznek(van aki)...Amugy én is ugy öltözöm mert ez a stilusom
2010. dec. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
szerintem a rapperek jobban fikázzák a rockereket mint a rockerek a rappereket
2010. dec. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát mivel a rap electro műfajba tartozik azon belül breakbeat valamennyire zene.Hát max azok a rapperek fikázzák a rockereket akik ugye 50Centet hallgatnak.

És tök fasza,h miattatok néznek le kedves 50Cent és Lil Wayne köcsögök.

2010. dec. 31. 11:05
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem mindig vicces és tipikus tini dolognak tartom, ha valaki így beöltözik a zenéhez amit szeret.

És ne haragudj, mert ez nem fikázás, vagy valami, de tényleg plusz vicces, amikor valaki ezekben a gigantikus lógós ruhákban mászkál, közben meg van hozzá 50 kiló vasággyal együtt :)

Az, hogy valaki rocker és nem tudja elképzelni magát rappernek.... Ez olyan, mint a jelmezbál: aki királylánynak öltözik, nem tudja elképzelni magát sárkányként. Ez van.

Viszont pl a metallica póló és a fehér cipőfűző és a hungarizmus együtt teljes képzavar: ha valaki hungarista, akkor minek hallgat jókis amerikai zenét, és minek hord fehér cipőfűzőt, amikor azt a neonácik hordanak, és ugye az megintcak nehezen összeegyeztethető a hungarizmussal, mert az igazi német nácik szemében a magyarok is csak szolga népnek számítottak. Az már más kérdés, hogy ez az egész primitív, de legalább ne keverjük... :D

Igazából az lenne a legjobb, ha az emberek nem majmolnának semmilyen "stílust" és arra törekednének, hogy minél töbféle zenét megismerjenek, hiszen minden műfajból és stílusból vannak nagyon jók...

Azzal amúgy, hogy te így öltözöl vállaltad azt, hogy esetleg beszólnak, mert máshogy nézel ki, mint a többség és mert így lehetnek olyanok, akiknek nem tetszik, amit képviselsz.

Ha nem kötnéd előregyártott stílushoz azt, hogy milyen zenét hallgatsz, akkor otthon olyat hallgatsz, amilyet akarsz, vagy amilyen kedved van és senki nem szólna be az utcán. De amíg kiírod magadra, addig a következményeit is vállalni kell.

Én pl azért se öltöznék ilyen jelmezekbe, mert sztem másnak semmi köze hozzá, hogy milyen zenét hallgatok...

2011. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem, hogy milyen előadókat hallgatsz ?
2011. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondtam,h a Metallica pólót fehér fűzővel.Hanem külön.Én nem majmolok semmit,de szerintem ennek a zenei stílusnak van mondanivalója nem úgy mint a rocknak ami kb. arról szól,h keménykedjünk bakancsban meg basszunk be.

Amúgy őket hallgatom:2Pac,Eazy-e,N.W.A.,Onyx,Ice Cube,Tech N9ne,Snoop Doggy Dog(tehát nem a mostani),Cypress Hill,Dr.Dre és bármilyen meglepő eminemet nem hallgatok.Még sorolhatnám órákig az előadókat.

2011. jan. 1. 20:34
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

"de szerintem ennek a zenei stílusnak van mondanivalója nem úgy mint a rocknak ami kb. arról szól,h keménykedjünk bakancsban meg basszunk be. "


Ajánlom figyelmedbe : Pokolgép - Itélet Helyett , Hol van a szó , Itt és Most ...

És akkor te mit tudsz mutatni ami ugye neked "tartalom" ?


Egyébként azért poén fikázni a magadfajtákat mert ti is bunkó megjegyzéseket tesztek ...

2011. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én hiába tennék be számokat,meg se hallgatnád csak rávágnád,hogy szöveg darálás az alapra meg hogy nem zene.Különben ahhoz angolul is kell tudni,mert a Magyar rap nem szól semmiről úgymond csak néhány szám.

Ajánlom ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=V-PA5FfPsmY

2011. jan. 2. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!