Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit csináljak? (Basszerosok)

Mit csináljak? (Basszerosok)

Figyelt kérdés
Van egy 5 húros SX jazz bass-em. Nagyon jól működik, a hangja is üt rendesen, csak egy idő után a húrok elkezdenek rezonálni ( amikor rosszul fogsz le egy hangot ), elvittem megcsináltatni és azt mondták hogy mivel passzív elektronikás, ezért ez előfog fordulni. Ha ez tényleg így van milyenre cseréljem le? Mindenképp 5 húros, legyen, és max csak 60 000-et tudok rászánni. Esetleg ez jó választás lenne? Harley-Benton-HBB500 FL TBK
2010. dec. 29. 21:08
 1/3 A kérdező kommentje:
bocsánat, *olyan a hangja mint amikor rosszul lefogsz egy hangot
2010. dec. 29. 21:10
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Harley bentont ne! Nagyon vacak márka, akkor inkább vegyél egy Cort-ot! Megmondom neked őszintén szerintem az SX sem egy jó márka, igaz hogy olcsó de hát már most probléma van vele mint látod. Én egy 4 húros Cort GB-PJ nevezetű hangszerrel kezdtem anno, egész jól szuperált, komoly baja nem is volt.

2. Szerintem a jelenlegi gitárodon nem a passziv elektronikával van a probléma, hülyeséget beszéltek... Ha a egy hangot tisztán fogsz le de mégis recseg akkor annak 3 forrása lehet:

-a húrlábak beállitásai nem megfelelőek

-a nyak ferde

-a bundozás minősége silány

Ezeket kellene elöször ellenőrizned.

2012. ápr. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BalintH98 válasza:
NYugodtan vegyél Harley Benton-t Nekem Harley Benton HBP120-am van , 32ezer forint volt és mindenki aki megnézte basszer tanár azt mondta rohadt jó hangja van! Úgyhogy az előttem levővel nem értek egyet, ha már akrsz venni nézz körül kodában! Remélem tudtam segíteni.
2012. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!