Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kell-e ritmusérzék a gitározás...

Kell-e ritmusérzék a gitározáshoz?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék gitározni, de nincs ritmusérzékem. A barátnőm szerint kell hozzá, de szerintem nélküle is menni fog.
2010. dec. 19. 20:57
 1/7 Daweee000 ***** válasza:
100%
Hát nem árt, nekem sincs túl sok, de attól még lehet, max kicsit nehezebb lesz. Idővel úgyis fejlődni fog.
2010. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy en bloc a zenéhez kell ritmusérzék, legyen szó bármiről - hogy néz az ki, hogy egy dal közben lassulsz-gyorsulsz, nem tartod a tempót, hibásan lépsz be, meg ilyesmik.


Abban igazad van, hogy ez később is kialakulhat, gyakorlással, de olyan zenész nincs, akinek nincs ritmusérzéke, képtelenség. Vak ember nem vezet repülőt.

2010. dec. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A zene alapból ritmusos zaj. Ritmus nélkül nincsen zene.
2010. dec. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Daweee000 ***** válasza:
Lehet hogy nem lesz belőle világszínvonalú gitáros, de azért nem ilyen durva a helyzet ahogy lefestitek. Vak nem vezet repülőt hasonlat akkor lenne jogos ha tőből le lenne vágva mindkét keze... Egyelőre saját szórakoztatásra működik a dolog, idővel és gyakorlással pedig fejleszthető a ritmusérzék is, úgy érzem én vagyok rá a példa, igaz még messze nem tökéletes, de sokkal jobb mint ahonnan indultam. És már az elején is lehet élvezhető zenét produkálni, nem úgy kell ezt elképzelni hogy az össze vissza csapkodás megy mint a 3 éves gyereknél...
2010. dec. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Vak nem vezet repülőt hasonlat akkor lenne jogos ha tőből le lenne vágva mindkét keze... "


Nem, mert a vak embernek vannak szemei, csak nem tudja őket (megfelelően) használni.


Neki is vannak kezei, csak "nincs bennük a ritmus", gyakorlatlan. Ezért írtam fentebb, hogy a ritmusérzék kialakulhat. De nélküle a kezdés is valamivel nehezebb lesz (de NEM lehetetlen).

2010. dec. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy vak embernek viszont nem alakulhat ki a látása...
2010. dec. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Gityót kézbe, majd gyakorolnigyakorolnigyakorolni, és fog fejlődni, a technika is , meg az érzék is.

Hajrá, go on!

2010. dec. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!