Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Amikor a kottán c előtt van...

Amikor a kottán c előtt van egy b előjegyzés akkor a zongorán melyik hangot kell leütni?

Figyelt kérdés
Logikusan nekem a h lenne, csak úgy a dalban olyan furán hangzik.
2010. dec. 9. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig a H-t kell leütnöd. Mert a h-c közt fél hang távolság van, és a B előjegyzés meg ügye azt jelenti, hogy fél hanggal lentebb. De gondolom ezt te is tudod.
2010. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pedig az az. És cesz a neve.
2010. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy cesz, csak cisz, de az keresztes hang.

Ez olyan mint ha a H előtt van egy B előjegyzés, abból B lesz

2010. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor így játszom.
2010. dec. 9. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne.

B, esz, ász , desz, gesz, cesz, fesz

A 7b-s hangsort is Fesz-dúr, desz-mol a neve. Abbe mindbe 7 b van, és a mollban hozzá jön a módosított hang.

Ennyi

2010. dec. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, most nézem. Pedig zenélek is XD Azt hiszem ideje elméletet ismételnem.
2010. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

:-)

Én meg tanítottam.

2010. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

:D Hát igencsak nem ártana legalább az első módosításokkal tisztába lennie egy zenésznek...

Mert aztán jöhetnek a szépségek ceszeszként meg disziszként, és akkor lehet fejet vakarni. Kottát pontosan kell olvasni, és a lefelé módosított C nem H, hanem Cesz, amely enharmonikus a H-val.

2010. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tényleg köszönöm a válaszokat, de igazából szerintem lehet ugyan úgy jó zongorista az is, aki nem jár szolfézsra és nem tudja, hogy ez most cesz, nem pedig H. Gyakran lépek fel egy kávézóban, zongorán kísérem magam, saját számaim is vannak és megtudok tanulni bármit, amit elém raknak. Tény, hogy kicsi lassabban, mert a kotta olvasás nem az erősségem, de ettől függetlenül nem hiszem, hogy béna lennék, csak néha meg kell kérdeznem ilyeneket.
2010. dec. 9. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!