Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vajh hol találok fuvola...

Vajh hol találok fuvola kottákat? Ingyen. és nem a komolyzenéseket.

Figyelt kérdés

keresgélek már egy ideje, és szörnyű, hogy olyat is találok hogy Coldplay!!!!! imádom.. itt: [link]

perse tudom, meg is vehetném ha ennyire tetszik, de mégis több mint négyezer forint..:( meg még sok-sok disney mesének a zenéjét, azt meg már külfüldi oldalakon, sokdolláárokért. Ilyesmik érdekelnének, vagy vmi könnyűzene, mert olyan jó lenne.. köszihavalakitud :)


2009. jan. 17. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Valóban többnyire komolyzenei darabokat lehet beszerezni olcsóbban.

Ha esetleg bármilyen kedvenc számod dallam kottája is megfelő lehetne, akkor kis munkával ugyan de tudsz átiratot készíteni magad is. Ebből még sokat is tanulnál. Midiben pl sok szám (majdnem minden) beszerezhető a neten, ami könnyűzene. Egy arra alkalmas progival pedig kotta formájában kinyomtatható. Én cubase-t használok, de tényleg egy tucat van, van kimondott kottázó program is Sibelius néven. Bár nem vagyok fuvolista, de amennyi rálátásom van tanulás és gyakorlás céljára ez elég sikeres út lehet. Cubase-ben pl könyüszerrel hangszerekre lehet bontani a midi file-t, át lehet szerkeszteni, pl transzponálni (akár autómatikusan), fuvola hangszínnel meghallgatni hogyan szólna. Esetleg kiséret szólamokat megtartani, hogy metronóm helyett arra gyakorolj. Szerintem egy ilyen átirat készítési szintre pár hét ismerkedés alatt simán el lehet jutni a programmal. Megéri, mert akár tematikus gyakorlatokat is ki tudsz magadnak fejleszteni, amire gyakorolni lehet. Vagy pl ami nem megy azt beloopolod , akár lelassítva addig gyakorlod amig nem megy. És persze kinyomtatni is lehet... Szóval szerintem ha nincs kotta, írj magadnak.

Másik módszer lehet hogy fejben transzponálsz, és beszerezhető más hangszerre írt kottákból játszol, ennek is van gyakorlati haszna. Ezen a téren pl jazz real-book sorozatok állnak rendelkezésre még pdf formájában is letölthető innen-onnan... Igaz egyedül gyakorolni ilyesmit nehéz lehet, mert a jazz standerdek kottáiban csak a téma van kifejtve, az akkor progressziót hozzá kell képzelned. Szóval ez sem egyszerű feladat...

Jó gyakorlást!

2009. febr. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

...de hogy ne csak rizsázzak :)

Jethro Tull - Bouree (egyik kedvencem)

[link]

(kicsit gagyin szól midiben, de azért elég korrekt lehet hangszerrel)

Élőben az őrült Ian Andersontól:

http://www.youtube.com/watch?v=URMmUpqt-Pc

Amugy nem tudom hogy mért egy Bach E-mol svit átirat jutott eszembe :) bocs ez is komolyzene alapú, de már eleve fuvolára lett kitalálva... Viszont elképzelhető hogy mást is be lehet szerezni midiben és át lehet hangszerelni...

2009. febr. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

óóó nagyon aranyos vagy, sokat segítettel tényleg, köszönöm a választ, válaszokat!! le is töltöm én is azt a programot, kipróbálgatom..

nagynagy KÖSZI! :D

sziaa:)

2009. febr. 12. 13:33
 4/4 A kérdező kommentje:

hú a jazz zene igen, az olyannagyon jó

jó lehet olyat csinálni....:)

2009. febr. 12. 13:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!