Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire lehet erősítő nélkül...

Mennyire lehet erősítő nélkül csak kihangosítva torzítani egy gitárt?

Figyelt kérdés
Egy Les Paul gitárt néztem ki, amin 2 hangerő, 2 hangszín potméter van, és egyenlőre nincs pénzem se új hangkártyára, sem pedig erősítőre. Viszont van egy hifink ami ki tudja hangosítani. Az érdekelne, hogy a 2 hangszín potméterrel mennyit lehet torzítani a gitár hangján? Lehet így clean hangzástól a metálig is, vagy csak valami szűk hangterjedelemben?
2010. nov. 27. 08:33
 1/7 Daweee000 ***** válasza:
Torzítani semennyire... Ahhoz külön torzító kell, amit általában az erősítőbe is beleépítenek. A hangszín potikkal annyit tudsz állítani, hogy a magasabb tartományban elmosottabb lesz a hangja kb. Amúgy a gitár milyen márka lesz?
2010. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál! A gitárom Harley Benton (model: HBL450BK)
2010. nov. 27. 12:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Harley benton-t ne vedd meg, ha jót akarsz magadnak. Hamar kinüvős cucc, ha komolyabban belejössz meg fogod bánni, hogy arra pazaroltad a pénzed. Cort z42 vagy TS100-nál alább nem adnám. A Vintage V100 még inkább, de az ugye még drágább.


Tudom, szar ezt olyannak mondani akinek most erősitőre se tellik, csak nehogy az legyen, hogy miután megvetted és karin szerzel még pénzt, aztán azon töprengj, hogy hú de jó lenne most visszakapni az árát, hogy jobbat vegyek... És ezeket a HB-ket szerintem kb senki nem veszi meg használtan.

2010. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Daweee000 ***** válasza:
Egyébként teljesen egyetértek az előttem szólóval, ugyanígy jártam, megvettem egy 25K-s Johnson stratót, a vége felé már behangolni nem lehetett, a kezeim között ment szét kb. azóta vettem egy Vintage V100-at, na az már gitár :) A Strato azóta szobadíszként funkcionál, viszont annak nem rossz, ilyenné alakítom át éppen: [link] vettem bele humbit, lefújtam a koptatólapot feketére, meg majd E-bayről veszek matricát, és kész, nagyon komolyan fog kinézni :D
2010. nov. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

strato-ért nem vagyok oda nagyon. Valahogy nekem a Les Paul a mániám. Sokkal elegánsabb, és szebb. Egyébként kinéztem egy újat, nemtom az jobb-e 45k-ért mint egy Harley Betnon gitár

link:

[link]

2010. nov. 28. 07:23
 6/7 Daweee000 ***** válasza:
Megértelek, én is LP-s vagyok, de a Vorson nem a legjobb márka... Használtat bevállalsz? Ha igen, 50 körül ha szerencséd van, ki lehet már fogni Vintage V100-at, V99-et akár olcsóbban is, olcsó Les Paul-ban pedig szerintem ők az etalonok, még az Epiphone-okat is leszólják. Főleg a V100 :D Nézz szét gitarshop-on!
2010. nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

az a probléma hogy (egyrészt megkezdtünk egy másik témát :P), a 45ezressel is kicsit túllőttem a célon árilag, mert szüleim veszik és... szóval 20ról indultunk :D

Használt gitárokkal semmi problémám egyébként, de nem bírnám rávenni fatert hogy olyat vegyünk, főleg 45pénzen félül...


És még mindig nem értem... Mi a probléma ezekkel a nem Vintage meg Epiphone gitárokkal? Rosszul szól? nehéz játszani rajta? Egyszerűen nem értem.

Kezdek is erre egy új kérdést... Ha lehet ne ide válaszoljatok :P

2010. nov. 29. 06:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!