Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ilyen hangot hogy lehet...

Ilyen hangot hogy lehet kiadni gitárból?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=uC-WLdCqXpU

A sirály hangra gondolok.

4:36 nál van,


2010. nov. 23. 14:32
 1/4 Daweee000 ***** válasza:

Valamiféle üveghangot nyújtogat tremolóval, én pontosan nem tudom, nincs tremolóm, de Satriani is sokat használja: http://www.youtube.com/watch?v=bH6KQ9Qc0gI&feature=related

0:26-nál, szerinte zavarba ejtően könnyű :)

2010. nov. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Daweenek igaza van...először is fontos egy tremolo...fontos az is,hogy Floyd Rose legyen...fontos az is,hogy jó Floyd legyen...ergo,már egy minimum 100000-es gitárnál járunk:D:D és am sztem ez nem üveghang,csak nagyon magas...amúgy meg... nekem sem volt floydos gitárom,de valamennyit tudok róla...

szóval...az első,és legfontosabb lépés. üveghang képzése.lehet pinch harmonic,vagy sima üveghang...ezt úgy bírod előidézni,hogy a 7. bundnál(azaz a 3. pöttynél vagy jelölésnél a fogólapon) ráteszed az ujjad a húrra...fontos! nem nyomod le,csak finoman ráteszed.majd megpengeted azt a húrt...na ha ez megvan.


2.: mikor ez megvan,elveszed az ujjad.és rángatod a tremolot mint a hülye:D:D aztán...hogy minnél nagyobb legyen a nyújtható hangtartomány...


lenyomod a tremolót.szinte koppig előre felé...aztán bejátszod a fent említett dolgot,és lentről felhúzod a tremolot,így egy hosszú nyújtást kapsz.

kérdésed van,

privát.,

2010. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az nemgond ,Jackson RR24 em van.
2010. nov. 24. 17:45
 4/4 anonim válasza:

Szerintem azt csinálja, hogy hozzányomja a neck pickuphoz a húrt (nekem akkor szokott ugyanilyen hangot kiadni) aztán pedig tremolózik hozzá.

Persze ne feledd feltekerni a gain-jét a torzításnak, hogy meglegyen a "visítós" hangzás. :)

2010. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!