Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitárhoz milyen erősítő...

Basszusgitárhoz milyen erősítő kell?

Figyelt kérdés

Kapni fogok egy erősítőt a bassgitáromhoz karácsonyra, és online weboldalon ahonnan a gitárom van elkezdtem nézni az erősítőket. Lehet választani 4 féle közül a basszusgitárokhoz valóakon belül:

-tranzisztoros kombók

-csöves elő fokozatú kombók

-tranzisztoros fejek

-csöves elő fokozatú fejek

Nos elég kezdő vagyok... Megtudnátok mondani, hogy mi a különbség ezek között, és hogy melyiknek mi az előnye, hátránya???, Egyátalán mennyire milyen esetben. és miért kell nekem erősítő??? Hülye kérdés de mire jó úgy konkrátan???? Köszönöm : L/13


2010. nov. 21. 12:56
 1/2 Daweee000 ***** válasza:
Az erősítő arra van, hogy halld, mit játszol, abba beledugod a gitárt és kijön belőle a hang. kezdőnek elég egy alap tranyós kombó is, majd ha koncertezni fogsz, akkor érdemes csöves fej/ládát venni, de ez még messze van úgy látom :)
2010. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bumbi02 ***** válasza:

a tranzisztoros kombó egy fej és láda összeépitve lényegében egy doboz amin vanmaga a hangszóró is, és az equalizer is.

a tranzisztoros fej annyiban más hogy az csak egy fej, ahhoz külön kell venned egy hangszórót, egy ládát. ez kicsit költségesebb, de persze minőségibb, (általában) csövessel pedig még ne foglalkozz:) mint írták ráér az bőven akkor ha már szinpadra állsz:)

2010. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!