Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 22 évesen meg lehet tanulni...

22 évesen meg lehet tanulni gitározni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom, hogyan de valahogy kedvet kaptam a gitározáshoz, és elhatároztam, hogy szeretnék megtanulni.

Előszöri is milyen gitárt érdemes vennem (aukusztikusra gondoltam, és azon belül melyiket)? Hol érdemes vásárolni, aztán, hogyan kezdjek hozzá?


Köszi előre is a válaszokat!


2010. nov. 20. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Most mrie szeretnél váalszt kapni? Hogy lehet-e gitározni tanulni 22 évesen? Miért ne lehetne?


A többire meg neked kellene tudnod a választ. Nekem fogalmam sincs arról, hogy neked mennyi pénzed van, illetve milyen gitár tetszik. Ugyanígy tőeld függ, hogy hogyan szeretnél megtanulni. (egyedül vagy tanárral)

2010. nov. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazad van! Rosszul tettem fel a kérdést.

Nos akkor helyesen:

Egyedül meg- e tudok tanulni gitározni?

És ha igen, akkor hogyan kezdjek hozzá? Mik szükségesek?

2010. nov. 20. 21:12
 3/6 anonim válasza:
én egy hónapig jártam tanárhoz, épphogy megtanultam néhány akkordot, azután egyedul tanultam tovább...előszöris leszedtem az akkordtáblázatot a netről azután kerestem néhány dalt akkordostul amit meg szerettem volna tanulni aztán megnéztem néhány videót és hozzákezdtem a gitározáshoz...ennyi...már naggyából tudok gitározni, úgyhogy a kérdésedre a válaszom a következő: igen, meg lehet tanulni egyedül gitározni!
2010. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Daweee000 ***** válasza:

Szükséges hozzá egy gitár mindenek előtt :D Mennyit szánnál rá? Árkategória alapján be tudjuk határolni hogy milyet érdemes, de persze a teszkógazdaságos 10000 forintos ipari hulladékok nem opciók ha jót akarsz magadnak, a rossz gitáron nehéz játszani, megölheti a lelkesedést. Olyan 20-30 ezret minimum be kéne fektetned ha használható minőségű hangszert szeretnél, például a Cort jó gitárokat gyárt az alsóbb árkategóriákban. Egyébként klasszikust vagy akusztikust szeretnél? A klasszikus a nylonhúros, főleg klasszikus dolgokat szokás játszani, a fémhúros akusztikuson pedig pl akkordozni jó, meg egyéb populárisabb dolgok hangzanak jól, de persze nincs kőbe vésve hogy min mit szabad játszani, menj el hangszerboltba, hallgasd meg mindkettőt, és azt vedd, amelyiknek jobban tetszik a hangja. Mellé érdemes venni pl hangológépet, párezer forintos tétel, és nagyban megkönnyíti az egészet, sőt, akár meg is spórolhatod, hogyha van egy számítógéped és egy mikrofonod, és egy APtuner nevű programod. (Goggle-zz rá)

Ha minden megvan, kezdhetsz pengetni, hasznos oldal pl: gitartanfolyam.hu gitariskola.hu justinguitar.com stb, ezeken jól elmagyarázzák, mutogatják hogy mit hogy kell csinálni, viszont ha egyedül vágsz bele, akkor különösen figyelj a tartások, fogások helyes betanulására, mert ha valamit rosszul csinálsz, később megbosszulja magát. Ha van lehetőséged, időnként mutasd meg magad hozzáértőnek, (bárki, aki tud gitározni) hogy hogy haladsz. Ha ezzel is megvagy, akkor a határ a csillagos ég, legyél a második Hendrix :D

Üdv.

2010. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Daweee000 ***** válasza:
Au, elírtam a Google-t :D
2010. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 23 évesen kezdtem el, egyedül tanulok a justinguitar.com -on, és nagyon örülök, hogy belefogtam.

A Cort akusztikus gitárjait én is melegen ajánlom, mivel nekem is olyanom van és nagyon elégedett vagyok vele, kitűnő ár/érték arány!

2010. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!