Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » HARLEY BENTON HBS200BK-ról...

HARLEY BENTON HBS200BK-ról vélemények?

Figyelt kérdés

Az egyik külföldi oldalon kinéztem ezt a gitárt szettben és nagyon-nagyon jó árban ki tudnám hozni a dolgot. Amúgy a gitárt számok írásához használnám. Alapból dobolok, tehát nem ezt nyúznám éjjel-nappal, csak kell egy hangszer itthonra számírásokhoz. Azért ezt választottam, mert két humbuckeres cucc és nekem metálra kéne főleg (b hangolásban tervezném használni, mivel a zenekar is abban játszik)+ olcsóbban kijövök ezzel, mint itthon a legolcsóbb gitárral, mivel az erősítőre nincs szükségem és egyből eladnám (és persze ezzel az eladással együtt jönnék ki olcsóbban)+ mert design-ra is tetszik (Les Paul design is ennyiért lenne, de ez külsőleg jobban bejön) +3 év garancia van rá.

Tudom, hogy sokan szeretik oltani a Harley Benton gitárokat. A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a konkrét problémám ezzel a cuccal, ami miatt úgy érezném, hogy nagyon rossz vételt csináltam?


2010. nov. 20. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem még sosem volt a kezemben ilyen, de a tanárom azt mondta hogy ez a harley benton nagyon hulladék, még a squier bulletnél is gyengébb minőségű. Látom írtad, hogy konkrét probléma...hát állítólag az anyaghasználat, és a kidolgozás ami rossz. De mondom, még sosem láttam ilyet közelröl, de googleben hátha találsz róla vmit.


Üdv

2010. nov. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Eggyet értek :Harley Benton = Biggest shit ever

Ja és szettben soha ne vegyél gitárt

2010. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyelőre úgy vagyok vele, hogy még mindig meg akarom venni :). Mivel nem kaptam eddig konkrét elrettentő példákat, így nemigazán lettem elrettentve. Másik: itt nem olyan szettről van szó, amire gondolsz. Nem a Harley Benton saját cucca. A hangszerkereskedő pakolja mellé a dolgokat, amiket külön is meg lehet vásárolni és így együtt olcsóbb. Gyakorlatilag magamtól is pont ezeket a cuccokat venném, kivéve az erősítőt. De olyan jó árban van így, hogy tulajdonképpen ajándékba adják az erősítőt, úgy meg simán megéri. Itthon 20.000 ft-ért lehet ezt az erősítőt venni és az egész pakk 36.000 ft, a gitár itthon önmagában 29.000 ft lenne. 3 év garancia van rá, addig nyugodtan széteshet :D.
2010. nov. 21. 19:32
 4/8 anonim válasza:
Inkább nézz körül a használtgitár piacon. Egyrészt jobbat kapsz ennyiért, másrészt kijönnek a hibák az előző tulajnál, és ha egy kicsit is értesz hozzá simán jól jársz.
2010. nov. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából pont azért szeretném ezt venni, mert messze ez volt a legjobb ár/érték arányú ajánlat, amivel eddig találkoztam (beleértve a használt gitárokat is). Ugyebár most kb. 20.000 Ft-ról beszélünk, amiben benne van a gitár, heveder, kábel, 5db pengető és egy gitártok. És mielőtt ez túlságosan olcsónak tűnne: Magyarországon ugyanez a gitár mindenféle kiegészítő nélkül 29.000 Ft. Használt piacon eddig egy gitárral találkoztam, ami szóba jöhetne, nevezetesen egy Dean Guitars Vendetta XM-el. De mivel ez is 20.000 Ft körül lenne kiegészítők nélkül (tehát összességében drágábban jönnék ki, mint az eddig tárgyalt gitárral), így őszintén szólva szívesebben veszem meg azt, amelyikr új és 3 év garancia van rá.
2010. nov. 24. 06:57
 6/8 anonim válasza:

Látom rég tetted fel a kérdést, de azért válaszolok rá.

Azok, akik eddig válaszoltak erre a kérdésre, szerintem még életükben nem fogták ezt a baltát a kezükbe!

Gondolom vannak a Harley Bentonnak is rosszabb minőségű gitárjai, de a HBS 200-as nagyon nem az!

Nekem 7 éve van meg ez a gitár és tökéletesen elégedett vagyok vele! Ilyen áron szerintem nem-igen lehet ennél jobbat venni. Összesen 3 apró negatívum van, ami eszembe jut a gitárral kapcsolatban.

1. súly. (kicsit nehéz)

2. heveder tartó helye, bár ezt könnyen lehet orvosolni.

3. Nem ártana egy kicsit izmosabb pickup bele, de arra amire neked kellett volna, egy ilyen hangszedő tökéletesen megfelelt volna!


Aki nem szeretne (nem tud) többet költeni gitárra, annak én bátran merem ajánlani!

2012. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, pontosan ilyesmit vártam volna másoktól is :).

Azóta mondjuk vettem egy használt 7 húros gitárt 80€-ért Ebay-ről (Dimavery FR-720), amivel egyelőre nagyon elégedett vagyok. Szerintem a pickupok is megfelelően szólnak, bár lehet, hogy ha belepakolnék jobbakat, akkor más lenne a véleményem :). [link] -> nekem ez a 2 humbuckeres verzió van.

2012. máj. 12. 13:35
 8/8 anonim válasza:

tesómnak van egy ilyen gitárja, és meg kell mondjam, ár-érték arányban nem láttam még nála jobbat. Oké, gagyik a hangolókulcsok, sokszor kell majd utánhangolni, kevés a 21 bund, a nyaki illesztés is mozog, de ilyen kényelmes gitáron nem játszottam még (LTD viperem van), és felvételen is igenjól szól. Nem túlzok amikor azt mondom, hogy egy fél millás Amaranthtól is nagyobb élmény játszani rajta (persze az azért lenyomja a felvételen).

úgy képzeld el a gitárvásárlást, mint ha kocsit vennél egy olyan útra, ahol nem nagyon nézik a kasznit, viszont minél kényelmesebb, annál jobb. A hangja meg amúgy is 95%-ban a hangszedőn és a húrokon múlik, na persze meg hogy hogy játszol rajta.

FCK YEAH!

2015. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!