Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért népszerűbb a pop mint a...

Miért népszerűbb a pop mint a rock?

Figyelt kérdés

A videomegosztók nézettsége szerint látszólag háttérbe szorul a rock a mainstream poppal szemben.

Mégis, a dugig megtelt fesztiválok programja nem a "gumizenekarokat" helyezi előtérbe.

Szerintetek miért ez az ellentmondás?


2010. nov. 15. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert a pop-ot nagyjából bárki tudja hallgatni és élvezni (leszámítva azt a réteget aki egy műfajon kívül nem hajlandó semmi mást hallgatni), de a rock nem annyira könnyen emészthető, tehát azt nem mindenki hallgatja azok közül aki popot is hallgat. Szerintem ha lennének ilyen popfesztiválok, ott is rengetegen lennének, de én nem tudok ilyenről.
2010. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A nevében is benne van: pop = populáris


Aki popzenét hallgat, az igényeit tekintve felszinesebb. Tehát gyorsan emészthető dolgot akar, kevés energiaráforditással.

Ezzel szemben aki fesztiválokra jár, az már néhány fokkal tudatosabb, mert tudja mire és miért megy el (jóesetben)

Egy dugig megtelt fesztivál látványra lenyűgöző tud lenni, de számszerüen már csak egy kis társadalmi hányadot fed le.

2010. nov. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
az egy dolog,hogy a videómegosztón nagyobb a nézetsége,de ha megnézed több lemez kerül eladásra rock/metal zenékből mint popbol.Pl 1 70 éves öregember nem fog felmenni a netre,hogy metallicat vagy ac/dct hallgason mivel tuti megvan neki bakelitba.
2010. nov. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert több embernek tetszik.Egy rocker sem fog poppot hallgatni, csak azért, mert másnak az tetszik, ugyanúgy, ahogy aki eddig poppot hallgatott az sem akar rockot.
2010. nov. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bumbi02 ***** válasza:
valaki már irta hogy a pop populáris megmagyarázza a dolgot. könnyebben emészthető, kevesebb zeneiséggel és kevesebb intellektussal (nem bántásból mondom, csak könnyebben értelmezhető, egyszerü szövegek) rendelkezik a pop. ez olyan dolog mint pl a főzés. az ember szeret főzni, de azér ha van mirelit, akkor megcsinálja azt mert az gyorsabb és könnyebb..
2010. nov. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sokféle zenét szeretek, de az igazi "felborítanám a világot" érzés eddig csak a rock-metal stílusnál kapott el.

Lehet az, hogy a pop műfaj felületessége a mondanivalóban és zenei megformálásban elfojtja a valódi érzelmi kitöréseket a hallgatókban?

Ha kesztyűs kézzel nyúlunk dolgokhoz nem veszti vajon el a valódi indulatát, szándékát a dolog?

2010. nov. 15. 22:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert olyan hülye mindenki, hogy nincsenek tisztában a szavak jelentésével. Pop = populáris = népszerű, tehát minden, amit szeretnek, a rocktól a jazzen át a technoig. Minden zene popzene, ami elterjed. Világos?
2010. nov. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szeretem az Iron Maiden-t.

Rajtam kívül még sok millióan szeretik a világon.

Az Iron Maiden egy népszerű zenekar.

Akkor az ő stílusuk is pop?

2010. nov. 16. 16:43
 9/12 anonim ***** válasza:
A pop nem stílus, dolgozzátok már fel.
2010. nov. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
...és igen, a Maiden is popzene.
2010. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!