Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki basszus gitározik?

Valaki basszus gitározik?

Figyelt kérdés
Mi a különbség a 4 és 5 húros között? Elektromos vagy elektro-akusztikus? Nehéz rajta játszani elektromos és akusztikus gitárhoz képest? Légyszi irjatok basszusosok :)
2010. nov. 14. 08:16
 1/7 Daweee000 ***** válasza:
Az 5. húr még egy fokkal mélyebb, szóval még mélyebbre lehet vele menni, van elektromos meg akusztikus bass is, de az elektromos a legelterjedtebb manapság, szólógitárhoz képest a vastagabb húrok szokást igényelnek, valamint nagyobb a a menzúra (hosszabb nyak, nagyobb bund távolságok) talán kicsit nehezebb fizikailag játszani rajta, viszont a játszott témák általában egyszerűbbek mint a sima gitáron, persze basson is játszanak nagyon komoly solokat.
2010. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Te is basszusozol? Én csak klasszikus gitáron játszok, ott is nagy a bundok közti távolság mármint a többihez képest.(basst nemtom). Ha basszusozol milyen gityód van? hány húros? előre is köszi a választ. ( ja am basszus solo: cliff burton :D)
2010. nov. 14. 09:26
 3/7 Daweee000 ***** válasza:

Én csak simán játszom, de volt már a kezemben basszus is.

A bund távolság a bassznál hosszanti irányban nagy, nem a fogólap a széles mint a klasszikusnál.

Solo: Billy Sheenan sem utolsó: http://www.youtube.com/watch?v=RRuOQtg-pJ0

2010. nov. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Végülis basszusozni könnyebb mint elektromoson nyomni nem? Szerintem igen, mármint a ritmusokat pl. egy számba szerintem annyira nem nehéz. Illetve én nem tudom milyen.
2010. nov. 14. 10:26
 5/7 A kérdező kommentje:
aztarohadt billy sheehan tud valamit :D
2010. nov. 14. 10:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Én basszus gitározom már úgy vagy 7 éve. Szerintem egy fokkal sem könnyebb ezen játszani mint egy szólógitáron. Max ha pár pörgős punk zenét nézünk, ahol pl pengetővel játszunk ott talán egy kicsivel könnyebb kipengetni a hangokat mint a szólósoknak. Viszont egy idő után mindenki átlép a butább punk zenén, és onnantól kezdve határ a csillagos ég. :) Lehet cifrázni bonyolítani rendesen, főleg ha slap játékot is bele viszünk. Vannak nagyon jó iszonyat gyors és nehéz punk zenék is, amik szerintem ezerszer nehezebbek basszuson. :)

Pl.: http://www.youtube.com/watch?v=cm8C43iXKjI


Hallgasd meg a szólórészig :)

Amúgy egy basszerosnak amiben erősnek kell lennie: az erős és finom játék összehangolása illetve a nagyon jó ütemtartás. Ha ez megvan már egy profi basszerossal állhatunk szembe :D

2011. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Juraj Griglak !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!