Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongora és szintetizátor...

Zongora és szintetizátor között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Hallottam sokszor, hogy messze nem ugyan az a kettő, na de a szintetizátor miben rosszabb mint egy zongora és fordítva?
2010. nov. 5. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A szinti tele van effekttel, az elektronikus zongora meg inkább az igazi zongora hangját imitája, de könnyebben szállítható annál.

Nem rosszabb egyik se, csak másra való.

2010. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem roszabb sőt szerintem jobb mert könnyebb szállítani, amúgy a hagyományos zongora és a szinti közt az a különbség hogy a szinti árammal működik :D
2010. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos... A szintetizátor és az elektromos zongora messze nem olyan mint a mechanikus zongora. Legyen az angol, vagy bécsi. Mindkettő képes "olyan" hangot kiadni, de a zongoráé sokkal de szebb. Még az elektromosnál is. A szinti billentyűjét éppen csak megérinted, és már adja is a hangot. A zongorát viszont nem elég megérinteni. Bátrabban kell lenyomni a billentyűt. Ha valaki szintin tanul "zongorázni" az egy zongorával nem nagyon tud mit kezdeni, mert furcsának fogja találni. Ismerősöm szitizik, és szinte simogatja a zongora billentyűit, mert hozzá van szokva. Mindig szólni kell neki, hogy ne simogassa...:D

No és persze ne feledjük el a pedálokat sem...

A zongora rendelkezik 2 vagy 3 pedállal amik a hangok erősségét, gyengeségét befolyásolják. A szintin nincs pedál. De azt hiszem gombokkal be lehet állítani hogy most piano vagy forte legyen.


Dióhéjban ennyi.

Ja..... és a zongora nem árammal működik, ahogy már írták is:D

2010. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

értem, kösz :D


ez arra emlékeztetett, mikor találkoztam egy írógéppel, és a billentyűzet után, úgy kellett nyomnom, hogy egy mondat után elfáradtam. xD Aztán már úgy hozzászoktam, hogy püföltem a billzetet is. XD

2010. nov. 24. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!