Milyen bakelit lejátszót lenne érdemes vennem?
Semmiképp se vegyél minden-egybe lejátszót. Azokat úgy kerüld, mint a véres húst.
Ami kell:
- lemezjátszó,
- előerősítő,
- erősító,
- hangfalak.
Ezek közül nem baj, ha némelyik egybe van építve.
Például:
- lemezjátszó beépített előerősítővel + meglévő otthoni erősítő, hangfalak;
- lemezjátszó + meglévő otthoni erősítővel, beépített előerősítővel (phono bemenet) + hangfalak;
- lemezjátszó beépített előerősítővel + aktív hangfal.
Amire lemezjátszónál érdemes figyelni: cserélhető hangszedő, állítható tűnyomás. Ha ez megvan, akkor már jó eséllyel egy olyan készüléket nézegetsz, ami nem fogja tönkretenni a lemezeidet.
Az már egyéni preferencia kérdése, hogy automata vagy manuális, dörzs-, szíj- vagy direkthajtás, hány fordulatszámot tud.
Ne tévesszen meg a sok marketing bullshit, meg az esetleg ismerősen hangzó márkanevek: a szar az szar, akkor is, ha Akai vagy Pioneer van rá írva.
Az Audio-Technica AT-LP120 például egy kiváló kezdő lemezjátszó.
Fogják neked ajánlani az Audio-Technika LP60-at is, de azt felejtsd el: fullautomata játékszer, ahogy a Sony, Pioneer, tudjaördögmimég ugyanolyan készülékei. Kínai fröccsöntött játékszer, különböző márkanevekkel felcímkézve. Az LP120 viszont már egy kimondottan jó belépő lemezjátszó.
Ezen kívül a Pro-Ject, a Fluance, Rega márkákra érdemes odafigyelni, de természetesen az ismert hifi gyártóknak (pl. Sony, Technics, Pioneer, Denon, Marantz, stb.) is vannak jó készülékeik.
További lehetőség a használt készülék. Nyilván jóval olcsóbb mint újonnan, és ha rendben van, akkor semmivel nem rosszabb egy negyven éves lejátszó mint egy vadonatúj. A bluetooth, USB meg hasonló marhaságok úgysem kellenek...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!