Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A nyolcvanas évek második...

A nyolcvanas évek második felében készült dalok nagy részének miért van ilyen nyomasztó, kicsit szomorkás hangulata?

Figyelt kérdés
okt. 13. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem volna hiábavaló ha mutatnál néhány példát.
okt. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én értem a dolgot, és bár eddig nem konkrétan erre figyeltem, de belegondolva tényleg felfedezhető a legtöbb ilyen zenében - ha nem is konkrétan szomorkásabb, de néhol kissé drámaibb hangvétel, még ha alapból nem is úgy akarták megírni a számokat! Szerintem csak véletlen. A korszakot műfajilag a szintipop és annak alműfajai (Euro Disco, Euro Dance, Italo Disco, New Wave, R&B) uralták, a popzene elektronikus hangzásán volt a lényeg, nem erre figyeltek konkrétan. Amúgy például a The Twins - Love System című számában alig vehető ki (szerintem) ilyen, magyarban pedig az Első Emelet játszott szintipopot, és az Ő dalaikban csak pár ilyen van, inkább kifejezetten a bohókásabb irányba húzódott (például: A lány körbejár)
okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Bocs, “második felében”, a Love System meg ‘82-es 😅 Na de a lényegen nem hinném hogy változtat, 1978 - 1993 között végig ez az irányzat uralta leginkább a zenei piacot!
okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 creativus válasza:

Ahogy a kultúra, úgy vele a zene is változik. Időnként korosztályról korosztályra. Ráadásul az adott koron belül is vannak eltérő stílusok, melyeket kihagyunk az elemzésből.

Minden kor átvesz dolgokat az előzőből, mert jónak tartja, és elhagy másokat, mert az nem tetszik belőle. S vannak a generációk fölött is nagyobb stílusegységek.

Az egyik ilyen nagy stílusegység a boomer korosztály zenéjével kezdődött. Ők - egy sokak számára élvezhetetlennek tűnő - komolyzenét, vagy az öregeknek szóló, avittnak számító dalokat váltották fel (a beat korszakban) egy - szerintük jobb - slágerzenével. Miközben akkor készültek nívós, csak rétegeknek szóló komoly rock zenék is (progresszív rock, pl. Pink Floyd). A slágerek még a mai napig is vannak, mert ki kell szolgálni akik akkor még fiatalok voltak, de megöregedtek. Lassan visszatérnek a régi nívós alkotások a fiatalok által élvezetten.

Egy korosztály is idővel beleun egy olyan zenébe, amely sokáig szórakoztató volt számára. Könnyű és fogyasztható műveket komolyabbak, a vidámabbakat szomorúbbak váltják fel. A 60-as 70-es évek butuska slágereit mélyebb hangulatú (nyomasztó?) zenék váltották föl, amely paradox módon felüdülést hozott az eluralkodó unalomba. Aztán újabb korok, módszerek, effektusok, előadásmódok következtek. Ez ma is változik, és terjedőben van egy olyan zene is, amely később (talán 20-30 év múlva) elavult komolyzenének tűnik. De ugyanez volt a régmúltban is, ha figyeljük azokat a stílusokat (gregorián, barokk, gáláns, bécsi klasszikusok, romantikusok, kortárs, stb.) amelyek formálták a zenetörténetet.

okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ez Európára nem vonatkozik. Ránk, magyarokra igen.


Talán nem véletlen a mondás: "sírva vigad a magyar". Mi legtöbbször csak vernyákolunk, azután húzzuk az igát, ahogy addig. Rizsa, rinya van, tett semmi! "Jók vagyunk!"

okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!