Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem a HE-AAC audió...

Miért nem a HE-AAC audió formátum az elterjedtebb az mp3 helyet, ami ráadásul valójában már 2017 óta "lejárt"?

Figyelt kérdés
Még tegnap csináltam egy tesztet egy eredeti wav formátumban lévő zenével. Egy csomó különböző veszteséges audióba átkonvertálva különböző beállításokkal. Például 64 kbps, 128 kbps és így tovább. Számomra meglepő módon a HE-AAC 48 kbps alatt ugyan azt a minőséget adta, mint az mp3 128-nál. 64-nél pedig már hihetetlen módon visszaadta a 320 kbps hangzást. Így nagyon sok tárhelyet lehet felszabadítani ugyan azért a minőségért. Ezért nem értem, hogy akkor miért népszerű még az mp3?

ma 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert az mp3-at dekódolni nem erőforrásigényes, egy 486-os is képes rá. Így lehetséges gyenge, alacsony fogyasztású eszközöket gyártani ami lejátssza, más formátumokhoz már erősebb hardver kéne. Egy mp3 lejátszó órákig gond nélkül megy egyetlen AAA elemről, megnéznék egy hasonló eszközt ami HE-AAC-t lejátszik egyáltalán elindul-e ennyi energiával és ha igen, meddig bírja.
ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam róla, köszi.
ma 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!