Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mely háttérzenék hallhatóak a...

Szgabor kérdése:

Mely háttérzenék hallhatóak a videóban? (Link alább.)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=1GAKeBt53rA

Elsősorban az első, a 8:00-tól, illetve a 9:40-től hallhatók érdekelnének, de a többi is jöhet - a Tubular Bells-t (0:40) természetesen én is ismerem :)

Shazam, Soundhound nem nyert, az elsőt a WatZatSongra is feltettem, de eddig ott sem ismerte fel senki:

[link]



tegnap 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez tiszta Tangerine Dream, meg a Kraftwerk és a Software jut eszembe. De nem tudom, tényleg ezektől van-e vagy csak hasonlít.

Akkoriban már sztem csináltak külön műsorokhoz is zenét, simán lehet, hogy külön nincsenek is kiadva. Akkoriban bőven voltak már itthon is fasza szintetizátorok, Moogok.

...

A hozzászólásoknál ott van, hogy Mike Oldfield.

tegnap 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Természetesen nem lehet kizárni a nem kiadott zene lehetőségét, de a legtöbb ilyen videóban legalábbis ismert számok mennek. Mivel a videók a legkevésbé sem művészi vagy szórakoztató jellegűek, nem is lett volna miért bonyolítani a dolgokat. Nem egy videóban Jean-Michel Jarre vagy pont Tangerine Dream megy, de felcsendül pl. az I Like Chopin vagy a Dolce Vita karaoke változata is. Magyar számmal sem találkotam még (elképzelhető, hogy mivel ezeket a filmeket zárt körben vetítették, megspórolták a jogdíjakat, viszont úgy voltak vele, hogy a hazai előadók könnyen megneszelhetik a dolgot).


Mike Oldfield pedig a Tubular Bells szerzője.

tegnap 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!