Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek jók a magyar zenék?

Szerintetek jók a magyar zenék?

Figyelt kérdés
szept. 16. 15:50
1 2
 1/13 Kedves Vezető ***** válasza:
78%

Ez elég tág fogalom..

A Pop szakma nagyrésze most a

mumle rap et nyomatja, ki így, ki úgy.

Vannak jó hegedűseink, zongoristáink, rappareink stb..

Vagy Én pl szeretem a magyar Dj-k egy részét is (a saját track-je ik et is)

Jimmy nek is jó hangja volt, Rúzsa Magdi több lehetett volna, stb, stb..

szept. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kedves Vezető ***** válasza:
78%
*mumble rap
szept. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Ez attól függ h milyen magyar zenére gondolsz. Szerintem van pár jó előadó, de én inkább rockot hallgatok, ami Magyarországon nem túl elterjedt, szóval én nem szoktam magyar zenét hallgatni.
szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy ki mit ért a „magyar zene” alatt. Magyar szerző? Magyarországon élő szerző? Magyar előadó? Magyarországon élő előadó? Nem mindegy.

És hogy foglaljak is állást, de mégse bántsak meg senkit… Szerintem a jó zenéknek és úgy általában a jó dolgoknak nem kell külön reklám. Ezért a megítélés során nem célszerű azokból kiindulni, amit a média belenyom az emberek arcába. :-)

szept. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem. Kis ország, kis foci, ugyebár.
szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, magyar nyelven vannak, így itthon mindenki számára jobban érthető a szöveg, de azon kívül ugyanolyan jók szerintem, mint a külföldiek! Ami tipikusan magyar zene, a mulatós, az mondjuk nem annyira az én műfajom, de szubjektíven még jó, viszont: pop, szintipop, klasszikus rock, diszkó, táncdal - ezekben bőven vannak előadók és számok, akiket és amiket szeretek.
szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nem tudom te merre élsz, de szerintem Magyarországon a rock mint műfaj, eléggé megvetette a lábát :D Az már természetesen más kérdés, hogy a mainstream médiában sehol nem hallani rockdalokat, de ettől függetlenül igenis létezik a hazai rockkultúra.


Szerintem általánosítani nem lehet. Vannak magyar előadók, akik nagyon jók, és tényleg elképesztő jó minőségben adnak ki dalokat. De vannak olyanok is, akiknek ha meghallom a dalait, akkor fejvesztve menekülök, mert annyira rossz. A tehetség nem a nyelv függvénye.


Az viszont igaz, hogy a magyar nyelv nagyon kifejező, és egy adott érzést, hangulatot, talán jobban vissza tud adni, mint mondjuk az angol.

szept. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Igen, a régiek


Szécsi Pál, Máté Péter, Cserháti Zsuzsa, Ihász Gábor stb

szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak azért elég jók is.
szept. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
#7 régebben sokat kerestem magyar rockot, de nem igazán találtam olyat, ami nekem tetszik, mostanában inkább nem próbálkozok, mert nagyon sok rosszat hallottam. Ettől függetlenül lehetnek jók, esetleg tudnál olyan előadókat mondani amik neked tetszenek?
tegnapelőtt 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!