Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fontos technikai kérdés...

Fontos technikai kérdés zenében a kompresszorról?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje szenvedek azzal, hogy a kompresszort megfelelően állítsam be. De hiába mert a halk rész ironikus módon mindig felhangosodik. Ami szerintem azért van mert ott csak két hang szólal meg egyszerre. A hangos résznél pedig ott vannak a dobok és még sok más amik ezért jobban összetömörülnek. De akkor nem értem hogyan lehetne ezt megoldani? Itt a kép ahol a limiter mutatja, hogy a halk és a hangos rész egyenlő. Viszont meghallgatva egyértelműen a halk rész felhangosodik. [link]

szept. 12. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"a halk rész ironikus módon mindig felhangosodik"

Mert a kompresszornak ez a dolga...

A hangosat halkítja, a halkat hangosítja.

Szerintem te ezt összekeverted a limiterrel.

szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugye tudod h a kompresszor egy boosterként is funkcionálhat?
szept. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem kevertem össze a limiterrel. Azt csak arra használtam, hogy lássam a zene waveformját. Amikor azt írtam, hogy a halk rész felhangosodik akkor igazából úgy értettem, hogy hangosabb lesz mint maga a hangos rész. De amúgy már megoldottam úgy, hogy lejjebb vettem a ratiot és a hallásomat követve állítottam be, hogy hasonló legyen mind a két rész. A waveformmal már nem foglalkozok. Inkább hallás után megyek.
szept. 13. 20:14

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!