Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő gitártanulás után...

Mennyi idő gitártanulás után tudok saját számot írni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk 1 hét után.

Elég ha ismersz 4 akkordot, le tudod játszani és ráénekelsz valamit, kész a szám :)

2010. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg 4 akkordos szám létezik, pl az I kissed a girl asszem csak 3 akkord. A Nirvana összes számát meg kvint fogással le lehet nyomni, pár akkord és kész, nem bonyolultak. Nem nagyon kell hozzá gitártudás, csak gyakorolni kell hogy gyorsan és jó ritmusban le tudd játszani.
2010. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bumbi02 ***** válasza:

hát azért ez eléggé felületes.. 1 hét után az akkordok közt nem lehet normálisan váltani.. és ha csak igy összevissza alapakkordokat játszol össze megirod ismét a Börtön ablakábant, illetve a legtöbb tankcsapda számot.. ha egyedi saját számot akarsz irni akkor azért több kell annál mint hogy kvintekkel és alap akkordokkal szórakozz és egymás után tedd.. nem árt képbe lenni a modális skálákkal, főmollskálákkal, fő és mellékhármashangzatokkal, kvintkörrel meg hasonlókkal...


persze lehet ugyis mint ahogy fentebb írták.. csak kérdéses hogy olyat akarsz megirni amit már megirtak, vagy pedig saját számot.. én is anno probálkoztam akkordmeneteket irogatni, és milyen jól hangzott.. rájöttem h megirtam a Sweet Child o Mine akkord kiséretét...

2010. nov. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leegyszerűsítve azt mondom, hogy kb 200 számot le lehet játszani ugyanazzal a 4 akkorddal, aztán van egy váltás középen, esetleg egy kis szóló, majd visszatér megint az első 4 akkordra, és vége. Ilyet könnyen írhatsz te is, ez nem nagy cucc.


Az a lényeg, hogy hangulatos legyen, örmödet leld benne, és másoknak is tetsszen :)


Ha meg komolyan űzöd és profi leszel, akkor elkezdesz majd technikásabb zenéket is írni, mert akkor már arra lesz igényed :)

2010. nov. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. nov. 3. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!