Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Koncerten látom ezt szinte...

Koncerten látom ezt szinte minden énekesen. Mi ez, mire szolgál? Kép lent.

Figyelt kérdés

A képet koncert után kaptam el, nem érdeke ski mi, csak műszakilag, technikailag érdekelne, hogy ha egyszer úgyis rádiós a mikrofon, akkor ez az antennás akármi miért van minden fellépőnek az oldalán?


Valaki hozzáértő elmagyarázná nekem?


lásd a linket:


[link]


köszi!


2010. nov. 2. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Van, hogy fülhallagtóban kapják a kontrollt.
2010. nov. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

és mit jelent ez a kontroll?

mármint előtte felveszik ugyan azt amit énekel, és az megy a fülükbe fellépésen? vagy nem értem, mert ha meg azt hallja ami éppen ott zajlik, hát azt enélkül is hallaná, hiszen ott áll a színpadon ...


komolyan nem értem :(

2010. nov. 2. 09:14
 3/6 Nyokee ZsoltTinKA ***** válasza:
2010. nov. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

biztos én vagyok akkor a nehéz felfogásaú :(


"Szóval ezt a komplikációt próbálják meg azáltal kiváltani, hogy fülest raknak a zenészre, amelyben hallja, hogy mit csinál a színpadon, - így tudja, hogy mikor, milyen hangon kell belépnie, játszania, mi következik, meg hasonlók."


Hát de mi az, hogy mi következik? Na nemá ne tudja mégismi következik, ha egyzser ő adja elő ..


wwáwááááá, ezt én sosem fogom megérteni ......


de azért köszi

2010. nov. 2. 09:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Erősített koncerten a színpadon eléggé nagy lehet a kakofónia. Kell a zenésznek, hogy kontrollálja a játékát. Un. monitor hangfalakon keresztül hallotta a zenész, hogy mit játszik, hogyan szól a hangszere, nem hamis-e a hang. Ezeken a hangfalakon hallatszik a kevert, tehát az összes hangszer által leadott zene. Általában a zenészek a monitor hangot úgy állíttatják be, hogy a saját hangjukból többet halljanak. Ha zenész/énekes mozog a színpadon, akkor "elmozog" az általa beállított monitor hangfaltól. Ezért kell a füles (is).
2010. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ahha, na így már érthetőbb a dolog


és ezek szerint ezt ugyan úgy rádiójelekkel közvetítik a kis övre csíptetett vevőhöz, és tehát szinkronban hall mindent ? én így vettem ki


na meg ezek szerint e nélkül teljesen képtelenség is lenne koncerten énekelni?

2010. nov. 2. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!