Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az ilyen túlértékelt előadók...

Az ilyen túlértékelt előadók mint pl. Queen vagy Michael Jackson, miért lettek ennyire túlértékelve?

Figyelt kérdés

júl. 12. 16:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%

#10 23 éves vagyok a kedvenc együttesem összes albuma meg van CD-n és Bakelitben USA verzióban, a Single CD-ket is gyüjtöm csak azt már használtan tudom beszerezni. Szóval ezen latszik hogy mennyire szar ember ismerő vagy. :D


Hallottad már énekelni MJ-t? Mint egy kis egér aki erölkodik a WC-n. Freddie meg csak kiabálva énekel magasan, úgy Oli Sky is tud a BMTH-ból de ő legalább nem annyira kínos és operás…

júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

Oh, tényleg egy tehetségtelen senki, aki nem tud énekelni? Érdekes, hogy sok híresség felnéz rá, és szinte etalonnak tartják. Hiszen nincs olyan énekes, legyen az nő vagy férfi, akit ne hasonlítanának hozzá. De ez még nem minden, az egész hírnevét más hírességekkel is hasonlítják össze, legyen az énekes, színész vagy sportoló.


[link]


"Egy reggel MJ bejött egy új dallal, amit éjszaka írt. Behívtunk egy gitárost és Michael elénekelte neki minden akkord minden hangjegyét. „Itt az első akkord első hangjegye, második hangjegy, harmadik hangjegy. Itt a második akkord első hangjegye, második hangjegy, harmadik hangjegy” stb. stb. Aztán tanúi lehettünk a legszívbőljövőbb, legmélyebb vokális előadásnak, élőben ott a kontroll szobában egy SM57 mikrofonon keresztül.


Elénekelt nekünk egy teljes vonós hangszerelést, minden részt. Steve Porcaro egyszer elmesélte nekem, hogy ő már tanúja volt ennek MJ-től a vonós részleggel a szobában. Minden a fejében volt, a harmónia és minden. Nem csupán kis nyolcütemes loop ötletek, hanem felénekelte a teljes hangszerelést egy mini magnetofonra a szünetekkel és a töltelékekkel (fillekkel).


[link]


"Michael valóban kitalál hihetetlen gitár részeket, akárcsak dobot, vonósokat, zongorát és bármit, amire szükség van. Elénekli egy dal minden hangjegyét és ütemét az aktuális programozójának vagy a stúdiózenészeknek. Néhány esetben több rétegben felénekli a beatboxát és a vokális melódiákat, aztán lépésről lépésre felépíti a dalt, kiválasztva a megfelelő hangzásokat amelyekkel felváltja a hangját. Tényleg hihetetlen!!!!! Egy alkalommal MJ minden akkord minden hangját felénekelte egy stúdió gitárosnak. Őrület. Egy fúvós felvételen Jerry Hey-jel MJ felénekelte egy 4 részes fúvós szekció minden hangjegyét sorról sorra. És Steve Porcaro egyszer elmesélt nekem egy sztorit, amikor MJ felénekelte egy nagyzenekari hangszerelés minden hangjegyét a hangszerelőnek miközben a hegedűművészek a szobában vártak. És az időzítése, a groove-ja egyszerűen nem volt e világi.”



"Ó, Istenem! Ez a fiú nagyon kivételesen mozog. Ő az évszázad legnagyobb táncosa. Nem akartam úgy távozni ebből a világból, hogy ne tudjam, ki az én utódom."


Fred Astaire, Michael Jacksonról

júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

#11 Én már hallottam Michaelt énekelni, és egy kicsit sem olyan, mint egy 'kisegér'. Érdemes lenne megnézned néhány olyan videót, ahol a hangját elemzik. Ajánlom például ezt a csatornát amely kiválóan elemzi Michaelt


https://www.youtube.com/watch?v=8Kn8RsDsVSg&fbclid=IwZXh0bgN..


Egyébként szabad tudni hogy kik a kedvenc előadóid?

júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

“Érdekes, hogy sok híresség felnéz rá, és szinte etalonnak tartják. “


Nyilván… mert az karrier szempontból öngyilkosság lenne. Túl sok ember isteniti MJ-t és ha egy másik előadó kritizálna egy halott embert akkor szétszednék a hozzád hasonló vak rajongók…


Húha… akkord hangjait el tudta dúdolni… bemész bármely konzira vagy a Lisztre itthon találni fogsz ilyen képességű embert… nem egyet.

Mivel pop dalról van szó 3-as vagy 4-es hangzatokat nem is nehéz eldúdolni…


Tánc tudásában nem akarok vitatkozni az tényleg elképesztő…

júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#11 Ajánlom figyelmedbe ezt a dalát ami egy klasszikus hangvételű dal


[link]

júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
#13 biztos nem írom le, nem a mainstreamben vannak nem is ismernéd őket szerintem. Meg a fő kérdéshez irreleváns.
júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
#15 engem ez a hangszín idegesít bocsi, nem bírom hallgatni.
júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

#17 Bruce Swedien hangmérnök beszél Michael Jackson énekének minőségéről


"Profi volt, ez hihetetlen! Michael nem egy átlagos vokalista vagy énekes volt. Ha bármelyik fiatal a zeneiparban úgy dönt, hogy Michaelt veszi példaképül, az a legokosabb dolog, amit tehet. A stúdióban szinte észre sem vetted, hogy ott van - rendkívül csendes, udvarias és kedves volt... de tényleg érdekelte a minőség, amit csináltunk, nem csak a technikai minőség, hanem a zeneiség és a hangzás, a szövegek, a hangszerelés és így tovább. Nem hiszem például, hogy valaha is láttam volna Michaelt úgy, hogy a dalszövegek előtte voltak. Mindig előző este memorizálta a dalszövegeket, és emlékezetből énekelte a dalokat. És minden nap, amikor felvettük az éneket, ott volt az énekhangja, és előtte egy órát melegített. Ez nagy különbséget jelentett."


Bruce Swedien (hangmérnök, aki évtizedekig dolgozott MJ-nek.)

júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
64%
Ez e kérdezó negyon beteg, visszajár válaszolni a saját kérdésére, mert a komment szekció nem úgy alakul ahogy azt a kétszámjegyű IQjával eltervezte.
júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%
Szvl ezek a kerdesek nemtom honnan az istenbol jonmek? De, amugy te nagyon ellensegeket akarsz? Vagy ennyire nimcsen eleted? Masokat cseszegetni csak ezert mert unatkozol sosem ertettem. Te milyen eloadokat szeretsz? Vagy te egy ufo vagy?(erdekesseg hgy az ufo:azonositatlan repulo targy) Melyik univerzumban repkedsz?
júl. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!