Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most mit csináljak? (gitár...

Most mit csináljak? (gitár húrozás)

Figyelt kérdés

Most először szerettem volna húrokat cserélni az elektromos gitáromon. Sikerült is feltekerni az összeset, minden jól ment, azonban amikor már behangolt állapotban végigpengettem a húrokat lefogás nélkül, valami nem stimmelt a G-vel. Ha erősebben pengettem, zörgött ott a nyaki rész körül, és azt vettem észre, hogy a nyeregből is viszonylag könnyen kipattintható, a többi viszont szépen bent maradt. Így tehát megpróbáltam azt az egyet újra feltenni. Csakhogy másodszorra az történt, hogy fogta magát, és leszakadt telibe az a rész, amit fel szerettem volna tekerni. És most nagyon dühös vagyok, hogy itt vagyok 5 jó húrral és egy csonka G-vel, ami abszolút használhatatlan, mert nem ér el odáig.

Most ilyenkor mit csináljak? Hogy őszinte legyek, nem szeretnék egy újabb teljes húrkészletet venni. Csak azt néztem, hogy sajnos abból a márkából, ami jelenleg nekem van, nincsenek különálló húrok. Csak másik márkából tudnék venni. Bár gondolom sokkal inkább számít, hogy a vastagság stimmeljen a többihez, mintsem a márka.



júl. 6. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez gyakori jelenség (bár én a magas E-vel szoktam lukra futni). Az egész készletet sikerült f@szán felrakni, az a rohadt E viszont tört, mint a ropi, ahogy hozzáértem a hangolókulcsához.

Ha nincs az adott márkából különálló, akkor vegyél más márkából!

Az ott egy gitár, nem pedig egy hirdetőoszlop, nem azért van, hogy a húrok márkájával menőzz, hanem azért, hogy játszani tudj rajta.

júl. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
júl. 6. 09:13
 3/4 bamboochatheone ***** válasza:
Én a helyedben egy közelebbi hangolókulcsra tekerném fel ami azon van azt meg a távolabbira. Veszteni valód már nincs.
júl. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyél abban a méretben egy új G húrt és cseréled ki. Nem tudom milyet használsz, de ha nickel plated akkor olyat, ha stainless steel akkor abból a készletből kérjed és persze abban a méretben. A márka szinte mindegy hiszen nem sodrott húrról beszélünk.
júl. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!