Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kordáék playback nyomják?...

Kordáék playback nyomják? Eddig élőt hittem, de rákeresve 1 számra tök ugyanúgy éneklik.

Figyelt kérdés
júl. 1. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Is-is! Gyakori sok énekesnél. CD minőséget vár el a publikum, de azt nem lehet mindenhol produkálni. Én hallottam őket élőben többször. Igaz, annak már minimum 30 éve.

De olyan falunapos videókat találhatsz, ahol biztosan nem tátikáznak csak.

júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Igen, playbackben nyomják. Eleve minden hasonló igényességű "sztár" playbackel, de Korda már valószínűleg a kora miatt sem tudná megközelíteni azt a szintet, amit a felvételeken. (Na nem mintha az nagyon magas szint lett volna.)
júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Full playback, 20 éve is az volt már.
júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem akartam elhinni, hogy ebben a korban ugyanúgy énekel mint 40 éve. Aztán az élő felvételeket a régiekkel mwghallgattam. Isteni hangja van, a mai énekesek nem bírnak ilyen hangon énekelni. De kivi lettem volna a mostani hangjára.

Ilyenkor az első sorokban állók ezt nem hallják?

tegnapelőtt 07:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyilván ügyelnek arra, hogy a playbackről menő zene elnyomja az énekes saját hangját. De lehet, hogy eleve nem is énekel, csak tátog.
tegnapelőtt 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Icipici off, de playback. Hitelességét nem tudom.

Ezer éve volt egy Boney M. prágai koncert. Az egyik szám közben eltaknyolt valamelyik csaj. Közben a hangja ment tovább. Akkor még nem nagyon volt ismert a konzerv hang.

A hangosítás nem egyszerű dolog, főleg nem nyílt terepen. Pl. a szélzaj elnyomása. Kb. egy éve hallottam Gyuri bácsit és Klárikát mikrofon nélkül énekelni. Van hangjuk, elhihetitek!

Amit sokan tátikázásnak mondanak, akkor is énekelnek, csak a mikrofon le van húzva a keverőpulton.

Hogy hallani lehet-e közel hozzájuk? Nem, a hangfalak elnyomják. Akkor is, ha az ő hangjuk van kiadva.

Egyébként érdekes ez a dolog, mert sokszor észre lehet venni a konzervet, még tévéműsort nézve is. Pl. több olyan show-műsor ment, ahol beszélgettek, viccelődtek a szereplők, összekötötték a dalokat. És amikor dalolni kezdtek, nagyon másképpen szólt.

tegnapelőtt 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!