Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyivel másabb nagy versenyz...

Mennyivel másabb nagy versenyzongorán játszani?

Figyelt kérdés
Már hét éve zongorázok, de sajnos nem volt módom zeneiskolába járni, ezért összespóroltam magamnak annyi pénzt, amiből tudtam venni egy Roland e760-as elektromos zongorát. Ez történt hét éve és azóta azon gyakorlok és meglehetősen jól megy, de most nem is ez a lényeg. Ehhez a zongorához vagyok szokva és november végén megyek egy zenei versenyre, ahol zongorán fogom magam kísérni, de valószínű, hogy ott versenyzongora lesz. És azt hallottam, hogy a nagy zongora billentyűit nehezebb leütni, mint a elektromos zongorákét. Nem tudom, hogy ez mennyire lesz zavaró, de mit csináljak, hogy ne ezen múljon a szereplés. Nyilván az első, hogy még mielőtt bármi is elkezdődik, megkérem a szervezőket, hogy kipróbálhassam, de, ha nagyon zavaró, akkor bepánikolok. Van aki esetleg volt már hasonló helyzetben? Milyen volt?
2010. okt. 24. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez zongoratol fugg. Ha valami olcso regi szart adnak alad, akkor nehezebb lesz lenyomni a billentyuket.


Egyebkent egy kerdes: elektromos zongoran te hogy jatszol dinamikat?

2010. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem szintetizátor. Azon nem lehet. De elektromos zongora érzékeli, hogy milyen erősen nyomod le a billentyűt. Ha gyengén, akkor halkabban szól, ha erősen akkor hangosabban. Többek között ez különbözteti meg a szintetizátortól, meg az, hogy nincs rajta mindenféle effektus, meg ilyenek, csak zongora, orgona, meg vonósok. Gyakorlatilag ugyan úgy működik mint egy rendes zongora, csak be kell dugni a konnektorba.
2010. okt. 25. 08:45
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, a feeling mindenképp más. Nekem pianinom volt itthon, a zeneiskolában sima kis zongorán gyakoroltunk, vizsgákon, fellépéseken viszont rendes versenyongora... Szerintem mindegyik darab más. Próbáld ki, menni fog az, élvezetesebb és lenyűgözőbb, az tuti. Sok sikert!
2010. okt. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!