Digitális zongora szintetizátor funkcióval?
Helló! Itt, az árukeresőn van egy útmutató hogy hogy találj egy neked való digitális zongorát:
Szia!
Nem igazán tudom, mire gondolsz?
Mert:
Egy hordozható digitális zongora általában 88 vagy még 73-as billentyűs és néhány hangszer hanggal rendelkeznek. Szintetizátorok, meg 25-88 billentyűsökig fordulnak elő és általában rengeteg hang/hangszín van bennük, de ezek sem igazán zongora érzetűek. Persze jó drágán közelítik a zongora játékérzést.
A mulatós játszás esetén gondolom kisérőautomatikás (dobgépes) hangszerre gondolsz. Ezek meg általában 5 oktávosok és 61 billentyűsök, de nem igazán alkalmasak ”zongorázni” és játékérzetre sem olyanok. Yamahákat ismerem és vannak olyan hangszerei, amik ötvözik a zongorát és a dobgépeshangszert. A CVP, egy fix, szekrényes és a hordozható DGX modellek. Egy új CVP elég drága, de egy új DGX-et már kaphatsz más 350 ezer körűl. Pl.: [link]
Létezik hasonló a Rolandnak is és sok más gyártónak, de ezeket nem ismerem.
A DGX-nek egy GHS kalapácsmechanikás billentyűik vannak, nem mondom, hogy annyira tök zongorás érzés, de játszhatók. Igaz állítható a billentésérzékenysége 5-be, de mégsem olyan, mint egy igazi pianinó vagy zongora.
A #3-as vagyok!
Sejltettem, hogy ilyesmiről lehet szó.
DGX-nek a GHS mechanikája nem rossz, de nem is a legjobb.
Mit értek ezalatt?
Yamaha GH3 vagy újabb billentyűik a Yamaha digitális hangszerek legjobb billentyűzete. Ezek felett, már hibrid hangszereket vagy rendes kalapács (NWX) hangszereket gyártanak. DGX a GH és a GH3 alatti kategória, amin zongorázni lehet, de nem mindenkinek megfelelő. Ha valaki rendes zongorabillentyűhöz szokott, annak ez nem lesz jó.
- 1. Érzésre teljesen más, mint egy igazi akusztikus hangszeren játszani.
- 2. Ha nem óvatos valaki, hamar ”szétveri” a billentyűt. Ne fog ”szétesni”, de pattogni, ropogni fog, ami zavaró lehet.
Van ismerősöm, akinek sok éve van ilyen billentyűs hangszere és rengeteget játszott vele (bulik, lagzik, stb), ropog, de működik.
Ez a billentyű elérhető a Yamaha legtöbb belépő szintű digitális zongorán. A GHS kiválóan alkalmas akár kezdő zongoristák számára.
Ha hasonlítani szeretném a billentyűgyártókat és termékeiket, akkor a Fatar TP/ 400 Wood talán a leg jobb, ami szimulál egy akusztikus zongora billentyűjét.
Ettől még a Yamaha GH3 is elmarad, nem beszélve a GHS-ről. A kérdés, hogy Te milyen szintű billentyűt szeretnél? Mert nagyobb igénybe vétel esetén nem feltétlen lesz jó a GHS billentyű hosszútávon.
Én például, a Tyros 4 alatt egy Dexibell Vivo S7-et digitáliszongorát használok. Ennek a billentyűzete egy Fatar/TP40 M. De a Fatar/TP/9-es Studiologic NumaCompact2-es billentyűzet is nagyon jól kezelhető, akár a Tyros 4-hez is.
Gondolkodhatsz pl. egy dobgépes, akár 5 oktávos hangszerben és alá egy jó zongora vagy Midi billentyűzetben. Én évek óta így használom a hangszereket.
Szeretek zongorázni, de dobgépezni is. A Yamaha CVP-k nem csak drágák, de nem is mobilok. Ezért ötvöztem midikábelen keresztül a két dolgot, dobgép és zongora.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!