Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen célt szolgák az énekese...

Milyen célt szolgák az énekesek fülében a koncerteken a füllhallgató?

Figyelt kérdés
Mit hallnak benne?Mire jó?
2010. okt. 19. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
az füldugó hogy ne hallják a saját zenéjüket mert ki nem tudják állni :D ... nem tudom...
2010. okt. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nyokee ZsoltTinKA ***** válasza:
79%

Az olyan mint a controll hangfalak, amik ha vannak, felé vannak irányítva, hogy hallja saját magát, azaz hogy hallatszik-e amit énekel.

Ugyanez van a fülhallgató esetében is. Arra szolgál, hogy hallja a saját hangját....

2010. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de hát hogy hallja saját magát?:D a közönségbe is van 1 mikrofon,vagy mi?:D
2010. okt. 19. 18:44
 4/9 A kérdező kommentje:
vagy hogy működik ez?
2010. okt. 19. 18:48
 5/9 Nyokee ZsoltTinKA ***** válasza:
83%

A mikrofon jele, amibe énekel, bemegy a keverőbe, és onnan nem csak a hangfalakba megy tovább, hanem egy vezeték nélküli eszközbe, aminek az átvitele hasonló, mint a microportnál. Abba az eszközbe megy bele a fülhallgató, amin hallja a saját hangját.

Elsőre furcsának hangzik, de a jó irányba (közönség felé) beállított hangfalakból az énekes alig hall valamit. Ha hallja is, akkor sem tisztán.

2010. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A régi gyakorlat az volt, hogy volt egy alaperősítő - külön, mindenhez, amit erősíteni szerettek volna.

-Ezeket lehetett a színpadokon a háttérben látni. "Marshall" felirattal, meg hasonlók...

Ezek rá voltak csomózva egy kis pultra, amely elosztotta az alaperősített jelet a kontroll-hangfalak, ill. a nagy cuccot meghajtó keverőpult között. ( -Vagy nyílegyenesen ment a keverőpultra és "visszaosztották").

A kontroll-hangfalakat láthatod a zenészekkel közvetlenül szemben, - lent a színpad talaján, - ha régebbi koncertfelvételeket megnézel...

A keverőpult által hajtott nagy hangfalak pedig a "fronton", - elől, a színpad széléhez közel, vagy közvetlenül előtte - az előadóterem két szélénél szokott lenni. Ezeket nincs sok esélye meghallani a színpadon tevékenykedő zenésznek, - jártam én is úgy, hogy nem hallottam rendesen a kontroll-hangfalban a játékot és "kihajoltam" a színpadról, hogy halljak valamit a játékomból. Az viszont annyira visszhangzott, hogy inkább vissza is hajoltam a színpad légterébe ugyanazzal a lendülettel.


Szóval ezt a komplikációt próbálják meg azáltal kiváltani, hogy fülest raknak a zenészre, amelyben hallja, hogy mit csinál a színpadon, - így tudja, hogy mikor, milyen hangon kell belépnie, játszania, mi következik, meg hasonlók.

2010. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és ha túl magas hangokat énekel,nem fáj a füle?:D mert az más h a közönség hogy hallja,de azért rögtön a fülesből...:D meg láttam valahol olyat h kitépte a saját füléből a fülmonitort,amikor épp nagyon magasakat énekelt,ez ezért volt?:D kösz nagyon a válaszokat mindenkinek megy a zöld.:)
2010. okt. 20. 17:53
 8/9 A kérdező kommentje:
ja nem mindenkinek,az első válaszoló válasza értékelhetetlen...:)
2010. okt. 20. 17:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű, hogy a túl erős ÉS magas hang miatt szedte ki a füléből a színpadon az emberünk a füléből a fülest.
2010. okt. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!