Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell ezt megoldani? (lent)

Hogy kell ezt megoldani? (lent)

Figyelt kérdés

Van két népdal:

Az egyik:Szól a fige madár,mindjárt megvirrad már,fordullj felém rózsám,csokóld meg az orcám,százszor egymás után,énis megcsókollak tégedet,azután:Hajnalon,hajnalon csak me ne virradjon,hogy az én galambom reggelig maradjon.(ez bé-dúrban van írva,ré hangal kezdödik,de még a kottáját sem kapom sehol..s ezt meg átkéne transzponáljam szi hangra..ezt sem értem..)


A másik:Piros kukorica szár,kapálatlan maradtál,lárom-lárom,Lárom,lárom virágom kapuban vár a párom,kettö vagy három,a kemencén az iró,beleesett a biró,lárom-virágom.(Ez g-durban van irva és dór népi hangsor..ákéne irjam ezt

c-dór alapu dór hangsorba..nem értem)


Kérlek segitsetek!!!


2010. okt. 16. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Na.

Mindezt írásban kell kottafüzetben?

Ha igen, a bé dúr az 2b elvileg, annak a réje a C, szóval ha szire kell áttranszponálnod, akkor az fisz, 6 félhanngal följebb kell rajzolni az összes bunkót a kottán, megfelelő helyeken b-kkel meg keresztekkel.


A b-dór hangsor már kicsit kellemetlenebb kérdés, mert attól g-dúr az a szerencsétlen, hogy dóra végződik, és a dó a G, de neked c-dórra kell átírnod, ami azt jelenti, hogy a ré a C, vagyis a dó a b, itt is számold ki a különbséget, és told feljebb/lejjebb annyival az összes hangjegyet, valamint rakd ki megfelelő helyre a kereszteket meg a b-ket!


Azt, hogy hogy kell szolmizálni az így létrejött hangokat, már ne kérdezd meg, nincs 15 éve kottafüzetem :D

2010. okt. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mondom, gisz, és 8 félhang :)
2010. okt. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!