Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A "Popcorn" az kinek a száma...

A "Popcorn" az kinek a száma eredetileg?

Figyelt kérdés
Akárhányszor hallom, mindig más az előadó, annyi feldolgozása van hogy megszámolni se lehet, de azt sose tudtam megállapítani hogy kié volt az eredeti. Egy időben úgy tudtam Giorgio Moroder, de ebben sem vagyok biztos.

2023. máj. 18. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Popcorn (első verzióban Pop Corn) (pattogatott kukorica) egy instrumentális zenemű, amelyet Gershon Kingsley komponált 1969-ben az Audio Fidelity Records kiadójának Music to Moog By című albumához.


Nem tudom, hogy erre gondoltál-e?

https://www.youtube.com/watch?v=NjxNnqTcHhg

2023. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre bizony, köszönöm szépen! Ezért mondom hogy fogalmam sem volt ki az eredeti, annyit tudtam hogy jó régi mert már a No megállj csak! c. orosz rajzfilmsorozatban is benne volt az egyik részben pedig az aztán nem mai gyerek...
2023. máj. 18. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez a Metropolis-os Giorgio Moroder?
2023. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor én is beleástam magam a szám történetébe, de csak még kuszább lett minden. A szerző tehát Gershon Kingsley és 1969-ban írta. Az ő előadásában is készült több verzió és mások is sokszor feldolgozták (pl. Jean-Michel Jarre). Szerintem ez volt a legősibb verzió:

https://www.youtube.com/watch?v=OSRCemf2JHc

Itt megtalálod a legfontosabb infókat:

[link]

2023. máj. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!