Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A kpop előadóknál miért van ez?

A kpop előadóknál miért van ez?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném én sem vagyok heteró tehát nem utalatbol kérdezem.

Feltűnt, hogy bizonyos kpop előadóknál pl Bts, hogyha hetero szál van a klipben, zenében vagy akár fellépésen akkor a rajongók őrült módjára viselkednek, rendesen mintha feltekenyek lennének. Viszont ha ezt felcserelik azonos neműre az eredeti helyett akkor tetszik nekik, megnyugodnak és örülnek, hogy ajj hát így is kell tudják ők, hogy melegek vagy biszexek amúgy.

Aki tudna erre értelmes választ adni, hogy ez miért van vagy mi értelme van ennek az egésznek azt megköszönném 😃



2023. márc. 30. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

A "heteró szálra" az a magyarázat, hogy sokszor a kpop idolok csak egyfajta termékek, amikről az ilyen megrögzött rajongók álmodoznak, hogy majd találkoznak és összejönnek velük. Ez egy teljesen más szint ahhoz képest, hogy olvadoznak a nők pl George Cloony-tól. Itt ténylegesen elhiszik a rajongók, hogy lehet esélyük az idolnál, majd találkoznak, arról nem is beszélve, hogy nagyon komoly fanservice is van, azaz az idol-ok sok esetben adják aluk a lovat, pl. olyanokat mondanak fanmeeting-en hogy a rajongók a szerelmük, feleségül veszik majd őket, a rajongókat arra kérik, hogy ne szeressenek mást, stb. Heteró szál esetén is ezért már féltékenyek lesznek, főleg az ázsiai rajongók, és árulásnak élik meg, ha az idolt romantikus szálak kötik egy ellenkező neműhöz, hiszen korábban mindig azt nyilatkozta hogy a rajongók a szívszerelmei...

A kpop-ban hiába vannak nagyon jó zenék, képzett és tehetséges zenészek/énekesek, sajnos a cégek ténylegesen egy adott képet építenek fel az idolokról és mivel a tiniket könnyen beleviszik ebbe a képzeld, szinte "szerelmi" helyzetbe, így irgalmatlan pénzeket le tudnak akasztani.

Az azonos nemű jelenetekre pedig az a válasz, mint amikor pl. a férfiak odáig vannak, ha két szép nő együtt van, csókolóznak, stb. Szép emberek, jól néznek ki együtt, szép nézni, + ez is a tárgyi mivoltukat tükrözi szerintem. Nem is emberként, személyként vannak kezelve, hanem szinte karakterként, mint egy filmben... + így nem féltékenyek.

2023. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam valahol, hogy állítólag ha feltekenyek lesznek a rajongók akkor kevesebb a bevétel pl ha nővel szerepel valahol, kevesebb a megtekintés, kevesebben hallgatják meg inkább utalkozo megjegyzéseket hagynak nekik, viszont ha azonos neműről van szó ilyenek nem történnek. Azért elég szánalmas ez valahol, meg az is amit írtál, hogy elhiszik, hogy van náluk esélyük és hiszti rohamot kapnak ha nővel látják őket 😃
2023. márc. 30. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ez így van sajnos. Illetve ha egy idol-nak valamilyen dating botránya van, sok esetben akár a rajongótábora felét is elveszítheti, és gyakran még azt is követelik a rajongók, hogy hagyja el a group-ot, elégetik a fotóit, mindenféle merch-et, amin az adott idol szerepel, ilyenek, mert megcsalva érzik magukat. Az idol-ok nem emberek, hanem termékek az ázsiai országokban sajnos, amibe a rajongók súlyos pénzeket "invesztálnak".
2023. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez amúgy valahol nagyon szomorú, nekem néha egyébként úgy tűnik mintha fetisizálnák a meleg/biszexuális embereket vagy csak szimplán jobban örülnének ha nem nő lenne a képben hanem inkább férfi.
2023. márc. 30. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!