Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » HA veszek egy nylon húros...

HA veszek egy nylon húros gitárt akkor arra rakhatok fém húr készletet?

Figyelt kérdés

illetve ha átcserélem a nylon húrt fémre akkor úgy fog szólni mint ha egy fém húros lenne?


Abszolút kezdő vagyok, igazából még csak fogtam egy ilyen gitárt, ami fémhúros volt, de nagyon le van amortizálva, sajnos már nem érdemes felújítani, de a fémhúr az nagyon tetszett és eléggé jól tudtam rajta játszani, viszont nem akarok most komolyabb pénzt kiadni fém húrosra... 10k-ért láttam egy nylon húrost, gondoltam megveszem és átcserélem rajta a húrokat fémre. megoldható ez vagy hogyan működik?


2010. okt. 4. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Megkéred,hogy cseréljék ki a húrokat Neked, de alapból egy jó fém húrkészlet 2000, és azért, hogy kicseréljék 1000 pénzt kérnek.Vagy ha van nem kezdő gitáros ismerősöd aki rakott már fel húrt, kérd meg.
2010. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem ajánlott. A nylon húros gitár hangolókulcsai és nyaka nem elég erősek a fémhúrok terheléséhez, ezért behajlik, hamar elhangolódik.
2010. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!