Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Beatles együttest mestersége...

A Beatles együttest mesterségesen hypeolták fel vagy magától lett sikeres?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, mely szerint a Beatles együttes részt vett egy Tavostock nevű intézet által szervezett kutatásban, mely szerint az új tömegkommunikációs eszközökkel mekkora hírnevet és rajongást lehet mesterségesen generálni. Ennek farvizén lett világhírű egy tök átlag brit együttes.
2022. dec. 6. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, ebből mennyi igaz, de természetesen a tehetség sosem elég, jókor jó helyen is kell lenni.
2022. dec. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem tök átlag brit banda.

Lehet sok mindent elmondani róluk, de dinamikusan fejlődtek és kiadtak egy rakás meghatározó albumot, nem mellesleg a popzenét igazán ők találták fel.

Kezdve a kiadással, marketinggel, turnézgatással stb. szóval amit ma pop műfajnak hívunk, nagyban először a Beatles kezdte el.

Arról nem is beszélve, hogy mekkora kulturális hatásuk volt.

Én sem szeretem őket, de azért elismerem hogy nélkülük egészen más lenne a popzene, műfajtól függetlenül.

2022. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy ügyesen voltak menedzselve, de ettől még főleg a saját érdemük, illetve társadalmi jelenség (ugyanis pusztán a média képtelen lett volna arra a minden képzeletet felülmúló felhajtásra, ami őket körülvette).
2022. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdve a kiadással, marketinggel, turnézgatással stb. szóval amit ma pop műfajnak hívunk, nagyban először a Beatles kezdte el."

Azért a mai popzene elég sok hasonlót mutat a 40-es 50-es évekbeli formájával (pl. szóló előadók túlsúlya, nuku hangszeres tudás, cég által biztosított dalszerzők, stb.). Inkább a rockbiznisz az, aminek az alapjait lefektették.

2022. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Légyszi linkelj egy forrást ehhez! Szinte tuti, hogy fake infókra találtál.
2022. dec. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 vmg ***** válasza:
100%

Így van ahogy az 5-ös mondja, valószínű kitaláció.

Sokat foglalkoztam a Beatles-el és sehol nem találtam ennek nyomát.

Persze nem vagyok tévedhetetlen, de egy hiteles forrás jól jönne.

2022. dec. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagy robbanást az első TV-szereplés hozta el nekik, másnap tört ki a beatlemania. (Ez sokakkal volt így, még az ABBA is tévében lett egy csapásra Európa-szerte ismert zenekar.)


A Beatlesnek a TV-ig vezető út elég rögös volt, a szokásos buktatókkal, sok-sok kis koncerttel, kis- és nagylemezekkel, rádiós sikerekkel. Szóval elég organikusan épült fel a produkció, az akkori üzleti szokásoknak és módszereknek megfelelően. Epstein is ügyes volt, és úgy általában igaz rájuk, hogy elég komolyan megdolgoztak a sikerért.

2022. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!