Mi értelme a koncerteknek?
Megszeretek egy zeneszámot, tiszta stúdió körülmények közt felvéve, előadva. A legjobban sikerült verzió által, úgy hogy előtte napokig hetekig gyakorolták, magukból saját vélekedésük szerint is a legjobbat hozták ki az előadók.
Elmegyek egy koncertre és egy (sokkal) alacsonyabb szintű előadást hallok, ami zavar, mert stúdió verzióban szeretem azt a zenét. Ez nem kritika, hanem tény, és óhatatlan, hogy nem lehet egy koncerten 20 számot ugyanolyan *5 minőségben előadni egymás után.
Ha (részben) playback van akkor meg főleg mi értelme?
Ráadásul olyan számokat is előadnak (és meg kell hallgassak), amiket nem annyira szeretek egy előadótól. Mert nálam számok döntenek nem fenntartások nélkül szeretem valakinek a zenéjét.
Látványelemek - kiegészíthetik a zenei motívumot, de talán anélkül is működhet, mint a régebbi vagy kisebb koncerteknél (még ma) is. De önmagában látványelem szükségtelen sőt félreviheti a tényleges mondanivalót.
Tömegpszichózis- az emberek zöme többé-kevésbé abba kerül, ilyen érzelmi ráhatások jó vagy rossz értelembe vett manipulációk hatására. Nehéz ellenállni a tömeg több ezer ember irányított hullámzásának.
Lehetnek pozitív élmények is persze, pl. barátokkal kedveseddel vagy. Egy az egyben élőben hallhatod, ahogy kommunikál feléd az előadó (élőzene varázsa), az élmény, a környezet. De ezek inkább olyan körítések, amik a fenti érveket nehezen felülírandók.
"Mondjuk ez leginkább azért van, mert a régieket még ismerik, de az újakat nem tudják megismerni, mert a médiából gyakorlatilag ki van tiltva a rockzene."
Ez az érv az internet világában aligha állja meg a helyét. Na meg a rockzenének sosem jelentett akadályt, hogy mostohagyerekként kezelte a fősodrásbeli média (sőt bizonyos mértékig az identitás része volt).
#21 Az internet világában meg az van, hogy az algoritmusok döntik el, mi jut el hozzád. Azokat pedig erősen befolyásolják a megvásárolt, robotok általi megtekintések és feliratkozások.
Régen azért befért egy-egy rockzenekar a médiába. Még Magyarországon is voltak támogatott rockbandák, pl. Omega, LGT, Piramis, Dinamit. Ma még az elkötelezett fideszes Nagy Feró számait sem játsszák.
#24 Azt nem, de azt igen, hogy miket ajánl fel.
#25 Rockról beszélek, nemzetiségtől függetlenül.
#17
Például Nigel Kennedyre gondolok, aki tényleg újszerűen adja elő a zeneműveket, de nagyon nem az én ízlésemnek való (még ha mondjuk a barokk épp nem egy egyszerű korszak is.)
Ez szerintem ízlés kérdése, vagy hangulaté, nem tudom, megcsúfolása-e a komolyzenének, mindenesetre nekem nem jön be.
Vagy például általában az Europa Galante előadásai sem tetszenek. Ez van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!