Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki szereti a Goth Metal-t?...

Ki szereti a Goth Metal-t? Ismertek JÓ számokat?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen sok Goth zenét hallgattam, inkább együtteseket irnék, ha nem baj.

Hozzám akkoriban nagyon közel állt a Das Ich, Nigthwish, Paradise Lost, Crematory, To die for, Manson, The Cure, Fields of the Nephillim. Remélem tudtam segiteni, újakat mondani neked, szerintem mindendegyik nagyon jó együttes, mai napig szivesen hallgatom ezeket, attól függetlenül, hogy mostmár sokkal populárisabb az izlésem.

2008. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én komolyzenei metálos vagyok:

Nightwish

Within Temptation

Kamelot

Epica

Ayreon (holland rockoperák, magyar rockoperákkal ellentétben nem színházi mű)


keress ezekre youtube-on :) meg az első válaszolónak az előadóira is ;)

2008. dec. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszike a válaszokat!
2008. dec. 26. 09:00
 4/9 anonim válasza:
Qvajok, amiket ez előzőek felsoroltak, de egy istenkirály qvajot kihagytak: GOTHMINISTER (norvég gothic-ipari metal)
2010. márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mansonnak semmi köze a gothhoz. Az inkább alternatív metal és indusztriális metal.

Az előttem válaszolónál a pont. :)

Ajánlom még a Nevergreent és az Örömöt, ha akarsz magyart is a műfajból. Bár az Öröm inkább olyan doom metal/gothic metal keverék, de nagyon szép, igényes zenéjük van.

2010. jún. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Olyan h GOTH metal nem látezik mert a metal és a goth két külön kategória kéremszépen ;)))
2010. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem is, a "gothic metal"-nak mondott zenék gyökeresen más érzést váltanak ki az emberből, mint a goth rock. Az ének is jellemzően másfajta bennük. A goth dolgoknak egyébként a 80-as évek volt az egyik fénykora. (főleg a darkwave nevű irányzatnak)
2010. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kedvenc gótikus metál bandám az Epica (cry for the moon - kedvenc számom), de jó a nigyhtwish, whithin temtation, sirenia (ez inkább viking metal), xandria
2011. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 D-Mano ***** válasza:

[Régi a kérdés, de elképzelhető, hogy valaki még idetéved (én is idetévedtem valahogy...)]

Az Epica, Nightwish stb. nem igazán Goth(ic)-metal, hanem inkább Symphonic-metal műfajúak. A megjelenésükben és a zenéjükben vannak goth-os árnyalatok (és egyébként is az a tapasztalat, hogy, aki szereti a goth dallamvilágot, az ezeket is nagy valószínűséggel fogja szeretni), emiatt szoktam ezeket Sympho-goth-nak nevezni- ezt a kifejezést olvastam rájuk valahol- (ez azt jelöli, hogy inkább Symphonic a stílus, de vegyül bele Goth(ic) is, ellenben a Symphonic-goth(ic)-kal, ahol inkább a Goth(ic) a meghatározó) És itt a kifejezésbeli értelmezés nem pontos definíciót ír le, hanem inkább a stílusok elkülönítésének, kapcsolatának az értelmezéséhez szolgál vezérfonalul.

Pár pl. arra, hogy szerintem(!), mi a Gothic-metal (nyilván csak azokból az együttesekből válogathatok, amiket ismerek):

Tristania (Equilibrium; Aphelion)

Darkseed (Hear me; Forever darkness)

Mortal love (I want to die; All the beauty)

Theatres des Vampires (Kain; Blood addiction)

Draconian (Death come near me, Gothic embrace)

Nevergreen (A végtelen folyamon; A holtak nemzete)

Gyöngyvér (Havat hint a szív; Halhatatlan álmok).

[Manson meg egy bohóc, nem goth. Habár az ő dallamai szerettették meg velem a zenét egyáltalán- már nem hallgatom őt, de ezért örök hála...]

2015. nov. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!