Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Michael Jackson jó énekhanggal...

Michael Jackson jó énekhanggal rendelkezett?

Figyelt kérdés
Most azt hogy rajongunk e érte, vagy pont hogy nem szeretjük, tegyük félre… Próbáljunk meg objektívek lenni.

2022. szept. 22. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Jó énekhanggal rendelkezett és bizonyos fajta dalokat nagyon kifejezően és technikailag is magas szinten tudott előadni, de túl szűk volt a repertoárja. A szomszéd kérdésnél megy a Queen fikázása, úgyhogy ehhez kapcsolódva: pl. Freddie Mercury-ról nem tudom elképzelni, hogy ugyanazzal a vékonyka vinnyogással énekelje a legkeményebb rocknótákat is, mint amit mondjuk a Cool Cat-ben hoz (kifogástalan minőségben egyébként).
2022. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Szóval no: szerintem nem volt igazán sokoldalú, viszonylag szűk volt azoknak a daloknak, témáknak a köre, amik passzoltak a hangjához.
2022. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Tessék végig olvasni

[link]



Pozitívumok és negatívumok


Legmélyebb hangjegy: Eb2

Legmagasabb „belt”*: Bb2

Legmagasabb hangjegy: F#6

Exklamáció: nincs adat

Hangfaj: lírai tenor (4 oktáv és 1 hangjegy, plusz egy félhang)

Vokális besorolás: sztár (Az oldalon használt besorolások közül ez a besorolás a legjobb kategória. A kategóriák – felülről lefelé: sztár, A-lista, B-lista, C-lista.)


Pozitívumok: Ami Michael Jacksont kitüntette énekesként az a jellegzetes hangja. Vokális „csuklásai” (kicsit úgy, mintha levegőért kapkodna vagy zihálna) és izgatott dadogásai legendásak voltak. Morgásait jó technikával érte el és ez hozzátett a már amúgy is lenyűgöző vokális előadáshoz. Éneke tudott tüzes és követelőző lenni (Smooth Criminal) vagy lágy és szívszaggató (Earth Song).


Képes volt mind staccatóban (szaggatottan) (Smooth Criminal), mind legato ritmusokban (kötve, kötötten, a hangok megszakítás nélkül követik egymást) tökéletes időzítéssel énekelni. Vokális futamai sosem voltak túlzóak és könnyeden áramlottak. Meg volt az a képessége, hogy sokáig kitartson hangokat anélkül, hogy a hangmagasság erőteljesen hullámozna.


A mély hangjai a hangterjedelme legsötétebb részét képezték azáltal, hogy nehezek és mindig kissé füstösek voltak. Középső tartománya egyre ragyogóbb lett, ahogy emelkedett és belting* terjedelmének mindig volt egyfajta kaméleon éle: képes volt arra, hogy alkalmazkodjon különféle hangszínekhez és hangnemekhez. Ez lehetővé tette vokális sokszínűségét és azt, hogy több különféle műfajba át tudjon menni.


Ellentétben a népszerű hiedelemmel NEM hagyatkozott pusztán a falzett** regiszterére. Természetesen MJ gyakran használta azt, de ez nem azt jelenti, hogy nem tudott a teljes hangján énekelni. Ha meghallgatod a Butterflies acapelláját, akkor hallhatod, hogy minden magas hangot a teljes hangján énekel, nem falzettben.


Negatívumok: A hangja nem volt erőteljes és természetes módon androgün volt. Sok lemezen gyermekinek hangzik inkább, mintsem egy teljesen felnőtt, középkorú férfi hangjának. A kiejtést sokszor feláldozta az érzésekért.

2022. szept. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Seth Riggs, Michael énektanára:


“Michael magas tenor, akinek három és fél oktáv a hangterjedelme, ami szokatlan. Az átlagembernek körülbelül két oktáv a hangterjedelme. Michael nem énekel falzettben. Nem ugrik ki a természetes terjedelméből ahhoz, hogy kiénekeljen magas hangokat. Én azt csináltam, hogy kiterjesztettem Michael természetes terjedelmét. Az emberek azt mondják, hogy Michael női hormonokat szed, hogy magas legyen a hangja, de ez nem igaz. Én vagyok az énektanára, tudnék róla. Eleve magas volt a hangja és én segítettem még magasabbra vinni. Michael mélyen is tud énekelni – egy oktávval a közép C alatt – de jobban szeret olyan magasan énekelni, ahogy szokott. Egy tenornak mindig több tere van, mindig több stílust ki tud fejleszteni, ha a magasabb tartományban marad.”


[link]

2022. szept. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként ezt a kérdést fel sem kellett volna tenni


Hiszen már gyerekként is gyönyörű hangja volt

[link]

[link]

2022. szept. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2022. szept. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Jó énekhangja volt. Én nem értem azt, hogy szűk a repertoárja.


Egy "They don't Care about us" , "Smooth Criminal" , aztán egy "You are not alone " " Earth song". Az előbbiek totál más hangszínt, tempót (staccato) adnak, az utóbbi kettő pedig pont az ellenkezője, legato, és lágyabb hangszínt.


Mintha két énekes énekelné.


Technikailag gyerekkorában szerintem többször nyújtott többet.

Felnőttként szerettem volna tőle hallani különböző színesítéseket , hajlításokat, falzett váltást ..

2022. szept. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
#7 Pedig szűk volt a repertoárja. Más énekesekhez képest a keményebb dalaiban is nagyon lágy a hangja. A Smooth Criminal nagy része vinnyogás. A They Don't Care About Us tényleg valamelyest más, de itt sem tud kilépni a saját keretei közül, maximum egy felbosszantott kiskutya szintjét éri el a hatás. Jackson énekhangjával nem lehet közvetlen erőt átvinni, egyszerűen nem alkalmas rá.
2022. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Ezzel abszolút nem értek egyet. Earth song Acapella, utolsó rész, ott ha nincs erő, akkor mi ?
2022. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
#9 Csak épp majdnem belepusztul. Túl van benne a saját határain, nem véletlen nem erőltette ezt a stílust.
2022. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!