Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Húrlefogás vastag ujjbegyekkel?

Húrlefogás vastag ujjbegyekkel?

Figyelt kérdés

Vastagak az ujjbegyeim, vagyis inkább húsosak és néhány akkordnál (d dúrnál és a mollnál veszem észre leginkább, de elvétve a többinél is előfordul) az ujjbegyem (a gyűrűsujjamon leginkább, az imént említett két akkordnál) hozzáér az alatta lévő húrhoz és elnémítja. Próbálok jobban "alányúlni", hogy más ívből fogjam le a húrt, vagy kicsit jobban beledőlni, esetleg oldalra döntve az ujjaimat de akárhogy próbálom, nem sikerül.

Tudom, hogy gyakorlás kérdése és menni fog, de ezen kívül tudnátok valami praktikát mondani ennek a kiküszöbölésére? Ujjtorna, nyújtások, lefogó technikák, bármit szívesen fogadok.



2022. szept. 5. 17:42
 1/6 Mojjo ***** válasza:
A mollnál? Nem inkább A dúrnál? Amúgy fogd barrésan, aztán megoldva.
2022. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A dúrnál ritkábban jön elő, ott valahogy tudom úgy pakolgatni az ujjaimat, hogy jó legyen, a mollnál inkább bajosabb. Ott valahogy nem tudom úgy tenni a gyűrűsujjamat a 4. húron, hogy ne érjen bele az 5.-be.

Megpróbálom holnap barrésan, köszönöm.

2022. szept. 5. 18:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az ujjban nincsenek izmok, szóval az ujjaid húsosságán csak egy kemény fogyás segít. Gyakorlás. A jó akkordfogás tizedmillimétereken múlik. Én vékony ujjakkal is úgy éreztem, hogy minduntalan útban vannak, gyakorlással nálad is ki fog alakulni. Azzal megpróbálhatsz variálni, hogy a gitár nyakát hol támasztod meg a hüvelykujjaddal, hátha a klasszikus fogással inkább szemből érkeznek az ujjaid a fogólapra.
2022. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha Nőből vagy-ami ugye nem derül ki-akkor sajna rád is vonatkozik, hogy a körmöket csutkára kell vágni. Nem rosszindulatból írom, csak egyszerűen ez is felmerülhet. Ujjtorna nem létezik gitárosoknak-bár annak idején én is azzal áltattam magam, hogy igen és az iskolában a tanórákat azzal ütöttem el, hogy feszegettem az ujjaim. Ez nem vezet sehová. Ha javasolhatok valamit az egy oktató lenne. Ha nem is tudsz, vagy akarsz hosszútávon anyagiakat/időt/akaratot áldozni rá, akkor is meghálálná magát legalább 8-10 óra, neked megfelelő, akár havi bontásban. Hogy utána tudd, hogyan merre hány óra.
2022. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Oldfire ***** válasza:
100%
Nagyon sok hìres gitárosnak vastag lapát ujjaik vannak. Mégsem érzékelhető tudásbeli különbség.Megkellene keresni azt a stìlust amelyekben villogni lehet vastagabb ujjakkal is. Hála Istennek egy-egy akkordot, gitáron nem csak egyféle képpen lehet lefogni.Számtalan lehetőség van a szines játékra vastag ujjakkal is. De, még megoldás lehet, a szélesebb nyakú gitár. Egymástól távolabbi húrokkal.
2022. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok, körmeim alapvetően is mindig tövig levágva. Fogyni nem igazán szeretnék, nem is nagyon lenne miből :D Sajnos jelenleg sem egy szélesebb nyakú gitár, sem egy oktató nem fér bele anyagilag(utóbbi időben sem nagyon), ezért is szeretnék inkább ilyen "self taught" dolgokkal kísérletezni. De remélhetőleg ez hamarosan változik és akkor mindenképpen beruházok, akár mindkettőre. Addig marad a gyakorlás és a másféle lefogás.
2022. szept. 6. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!