Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ettől a sebtől gyakorolhatok...

Ettől a sebtől gyakorolhatok a gitáron?

Figyelt kérdés
Tegnap rengeteget gyakoroltam egy számot és rengeteg igénybevétel érte a mutató ujjam. Egyszer azt veszem észre hogy vérzik. Még ma is nagyon fáj, kb a köröm alatt elvágódott. Szerintetek gyakorolhatok a gyógyulás ideje alatt? Nyilván nem olyan ujjmegerőltetőt. Nektek is volt ilyen? hogy kezeltétek?

2022. júl. 31. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hátha még nagyobb bajod lesz!
2022. júl. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tud egy ujj a köröm alatt elvágódni? Állt, egyszer csak köröm alatt elájult és kiterült?
2022. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

De az ilyen jellegű hiba rossz technikára utal, amit feltétlenül ki kell javítanod. Gyakorold, hogy minél könnyebb kézzel fogd le a hangokat. Elég éppen csak rátenni az ujjadat. Nem csak azért, mert különben fájni fog az ujjad, hanem azért is, mert ha erősen szorítod a húrt a fofólapra, rossz lesz az intonáció is. Próbáld ki, majdnem egy negyed hanggal magasabban tud szólni a húr, ha állat módjára szorítod, mintha csak finoman ráteszed az ujjad.

Nem véletlen, hogy a bundot magyarul "érintőnek" hívják.

2022. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy whole step hajlítást csináltam egy ujjal órákon át. Ez nagyon megviselte
2022. júl. 31. 20:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Minek hajlítassz egész hangot egy ujjal? Megéri inkább azt gyakorolni, hogy kijöjjön a lépés két vagy három ujjra. Egyrészt nem fáj, másrészt precízebb a hajlítás, és kontrolláltabb, ezáltal sokszínűbb a vibrato. Ráadásul gondolom a harmadik bundnál, hogy jobban fájjon. :) Lehet, hogy akkor most tényleg jobb, ha azt az ujjad kíméled pár napig.


Most hirtelen nem is emlékszem, láttam-e komoly gitáros egy ujjal hajlítani egész hangot. Szerintem ez nem egy olyan technikai elem, ami nélkül nincs jó gitár játék, és aminél nincs legalább 500 lényegesebb.

2022. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs, kiegészítés: Steve Vai szokott egy ujjal hajlítani, de attól még van élet enélkül.

#5

2022. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
egész specifikusan a Metallica fade to black elején a lead guitarnál van egy ilyen dolog
2022. júl. 31. 21:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha arra a hajlításra gondolsz, ami 0:35-nél van, most hirtelen kipróbáltam, gond nélkül odaérsz középső ujjal is, és van két ujjad a hajlításra. Végül is g húr a 12. bund környékén, ott hagyja magát a gitár a legkönnyebben hajlítani, azt meg lehet csinálni mutatóujjal is. De egy órát gyakorolni, az már nagyon súlyos erőbevetés, komoly elhivatottságra vall. :) Próbáld ki mindkét ujjrendet, mindkettőnek van előnye és hátránya, aztán marad az, amelyik jobban kézre áll. Én biztos két ujjal hajlítanék, de nem én játszom ezt a számot, te tudod, melyik a jobb.

És még egy tipp: ha egy ujjal hajlítassz a g húron, akkor szerintem ne a mélyebb húrok felé told, hanem a magasabbak felé húzd a húrt. Úgy kevésbé fáj, jobban kontrollálod a hajlítás. Tudom, a szakirodalom szerint a másik irányba kellene, de a szakirodalom azt is mondja, hogy egy ujjal ne hajlíts. ;)

2022. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi, ma kipróbáltam hogy a magasabb hurok felé hajlitok, és tényleg jobb

köszönöm

2022. júl. 31. 22:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha amúgy álltalában nincs rá lóvé, akkor szülinapodra, vagy bármilyen ajándékozós alkalomra kérj néhány gitárórát-online is szuper. Nagyon meghálálja magát a befektetés. Na igen és a hajlítás nem történik 'egyes' ujjal. Valszleg a hangszert is be kellene állítani.
2022. aug. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!