Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Upgradelném a gitáromat,...

Upgradelném a gitáromat, szerintetek milyet válasszak?

Figyelt kérdés
Kb 6 hónapja kezdtem el gitározni nulláról. Van egy elég olcsó Ibanez elektromos gitáron. Úgy érzem váltani szeretnék, játszanék már egy komolyabb hangszeren. Milyen márkákat ajánlotok? Nekem nagyon megtetszettek a Paul Reed Smith gitárok, főleg az se 24 es. Főképp metalt játszok, de néha bluest is bemelegítésként vagy csak úgy. Néztem még a Jackson És ltd gitárokat is. Ti mit ajánlotok? a budgetem max kb 330.000ft

2022. júl. 15. 22:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
Én mindenképpen egy Fender Stratocaster ajánlok annak van a legjobb hangja a Blues-hoz én is azt játszok de a Rock zenéhez is elég jó és még sok más müfaj hoz is szóval szerintem mindenképpen egy Fender Stratocaster vásárolj küldök pár linket ahonnan megvásárolhatod de ha bemész egy hangszerboltba ott is megveheted én azt jobban ajánlom [link] [link]
2022. júl. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Túl azon, hogy a stratocaster tényleg egy szerethet

szerethető és karakteres gitár, ilyen dolgokkal kell tisztába jönni, hogy;

- Humbucker v. Single coil

- tremolóra van igény?

- menzúra

Ami metálra és bluesre is kompromisszum nélkül megfelel, az szerintem egy epi les paul, esetleg pimpelt hangszedőkkel. Azért nem ajánlanám a stratot, mert single coil van benne, ami nem tipikus metál hangzás, pedig az volna a fő csapásirány.

Ha most kellene metálgitárt választanom, akkor az vagy egy epiphone Brent Hinds flying v gitár volna, vagy a charvel joe duplantier signature.

2022. júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A metál elég sajátos igényeket támaszt, sztem a strato nem egy kiköpött metál hangszer. Charvel, ESP, Ibanez, Kramer stb. sztem jobb irány, itt van egy cikk a témában:


[link]


És fontold meg a használt hangszereket is, mert ennyiért bőven kifoghatsz egy nyolcvanas évek végi komolyabb japán, német vagy amcsi metálgitárt is, amik általában jobbak, mint az újak, és az árukat is jobban tartják. Mivel az akkor csúcsra járó metálhoz készültek, a sound meg a dizájn is állat.

2022. júl. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy Ibanez grx40 em van, hss kiosztással. Nézelődök akkor a használt piacon is. Bluest nem kifejezetten játszok, csak mondjuk gyakorlatokat bemelegítésnek mert jól átmozgatja az ujjakat.
2022. júl. 16. 06:53
 5/13 Waff ***** válasza:
100%
Ha a fő csapás a metál, akkor stratocastert semmiképp se vegyél. Mindenképp humbuckeres gitárt nézz, egy HSH kiosztású superstrat jó választás lehet.
2022. júl. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tartsd meg a hídban "H" hangszedőt és a többi már gyakorlatilag mindegy. Kíséretben, legtöbbször szólóban úgyis csak az megy. Nem értek egyet a hozzászólókkal. Bármilyen hangszert választhatsz, amibe csak beleszeretsz. A menzúra hosszokat hozta egy hozzászóló. Gibson(illetve LP) rövid, PRS közép, Strato normál, és van még bariton hangszer ami most valszleg nem játszik. Előbbiek persze kifejezhetők konkrét számokban, de nekünk most erre nincs szükségünk. Az általad játszott Ibanez a normál és az említett PRS SE a közép menzúra kategória. Túl sok külömbség nincs. Custom 24 nagyon jó elgondolás-volt nekem amcsi-megbízható gitár. Külsőre ugyanúgy néz ki, mint a nagytestvére, funkcióban is ott van, hangszedők is oké. LTD szintén jó választás-gondolom az LP fazont nézted. Van nekem LTD 256, ami egy szuper kis cucc, felezhető hangszedőkkel, nagyon szép gyári kivitelezéssel. A hangszedői nem a legjobbak, de ezért a pénzért adja. Jacksont nem nagyon tanácsolnám, gyenge anyaghasználatra panaszkodnak a kolegák. Ráadásul ott van benne a világ legjobb tremolójának MÁSOLATA, ami ugye másolat és az említett anyaghasználatra vetítve elég veszélyes játék az idegekre és a pénztárcára. Fendert nem értem miért ne lehetne venni. Volt nekem mindenféle, meg cserélgettem is hangszedőket az olcsóbbakban, de a legjobb az amcsi strato volt, hídban dupla szedővel.


100 szónak is egy a vége. A döntést úgyis Te fogod meghozni. Azt javaslom, ha van rá lehetőséged, vedd a nyakadba Budapestet és csinálj egy hangszerbolt túrát. Sokat fogsz tapasztalni, sok hangszert kipróbálhatsz. Ne vegyél semmit, csak próbálgass. A túra megszervezéséhez javaslom Kóródi Tomi csatornáját. Hangszerbolt mustra néven keress a csatornán belül. https://www.youtube.com/c/Tam%C3%A1sK%C3%B3r%C3%B3di/videos


Javaslom még a Hangzerarzenál, gitárvakteszt sorozatát is. Érdekes dolgok derülnek ki. Naggggyonnnn hasznos és tanulságos! https://www.youtube.com/channel/UC_ZG6yI0OeZzB7kksjOCN1w/vid..


Kellemes fejtörést, jó gitározást!

2022. júl. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszolnak. Mindenképpen szervezek hangszerbolttúrát. Most nézegettem használtan hangszereket, találtam egy Jackson X Series Soloist SLX DX -et elég jó áron, de most #6-os egy kicsit elvette a kedvem a Jackson gitároktól
2022. júl. 16. 08:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak HSH superstratot ne! Dupla humbuckeres legyen a középső pickup útba van és fogja a húrokat!
2022. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Waff ***** válasza:
8@:"középső pickup útba van és fogja a húrokat!" Hogy micsinál'????
2022. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A húrokat nem fogja, de szerintem a kolléga arra gondolt, hogy a pengetésnél útban van. Meg kell, hogy mondjam, én is utálom. A stratocasteremen be is süllyesztettem a középső szedőt a koptatólap síkjába, inkább vállalva azt is, hogy szinte semmi hangja nincs, de így nem akadályozza a pengetőt. Aztán megveszem a HH elektronikát, és meg lesz oldva a probléma.
2022. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!